شاهزاده 90 ساله روسی از خاندان رومانوف در بیمارستانی در دانمارک درگذشت.
به گزارش تاس ، دیمتری رومانف از پیرترین وابستگان نیکلای دوم آخرین امپراطور روسیه بود .
شاهزاده خانم فودرا Feodora همسر این شاهزاده روسی گفت که وی به دلیل مشکلات جدی به بیمارستان رفت ولی در شب 31 دسامبر درگذشت.
دیمیتری رومانف در تاریخ 17 مه سال 1926 در آنتیب، فرانسه، متولد شد که در آن زمان پدر و مادرش در تبعید زندگی می کردند. پدر او،پتروویچ رومانوف، پسر عموی امپراطور روسیه بود.
این شاهزاده ، نویسنده و مورخ روسی در دانمارک زندگی می کرد و به عنوان رئیس انجمن خیریه رومانوف در حمایت از بیمارستان ها و یتیم خانه های روسیه تلاشهای بی نظیری انجام داده بود . وی برای آخرین بار در سال 2016 به پاس تلاشش در حفظ میراث فرهنگی روسیه برای دریافت نشان دولتی سنت الکساندر ، به مسکو رفت .
به دنبال انتشار خبر مرگ شاهزاده دیمتری رومانوف ، نخست وزیر روسیه پیام تسلیتی را صادر کرد .
در نامه تسلیت نخست وزیر روسیه خطاب به همسر این شاهزاده که در وب سایت دولت روسیه نیز منتشر شده ،چنین آمده است : ” صمیمانه ترین تسلیت من بایت مرگ دیمیتری رومانوف را بپذیرید. او یکی از برجسته ترین هموطنان ما بود و به عنوان بزرگ خاندان و رئیس انجمن خیریه رومانوف سال ها تلاش کرد، در تمام ملاقات هایم با او، بارها متوجه شدم که وی هرگز خود را از روسیه دور نمی داند و همیشه سرزمین مادری خود را با اقداماتی واقعی کمک می کند . او در ساخت بیمارستان ها، یتیم خانه ها و حفظ ارزش های فرهنگی روسیه و به خصوص حفظ تاریخ خاندان امپراطوری کوشا بود.”

بازدید کلی 34 , بازدید امروز 1
چرا برخی از مردها خیانت می کنند؟
اجرای جنجالی ماریا کری و ادعای خرابکاری

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *