هوندا ارائه مینی ون مدل Odyssey خود را همزمان با نمایشگاه خودرو در دیترویت از 2018 آغاز خواهد کرد.
به گزارش اطلس نیوز، این مینی ون که 1994 تولیدش شروع شده است حالا دیگر به یکی از سوگلی های هوندا تبدیل شده است و نسل پنجم آن نیز تولید خواهد شد .
نکته مورد تاکید و دلنشین در این خودرو دسترسی سرنشین های آخرین ردیف به امکانات است و اینکه چیدمان صندلی های داخلی آن قابل تغییر است.
در خودروهایی با سه ردیف صندلی امکان کنترل همزمان جاده و سرنشین ها برای راننده چندان کار راحتی نیست ولی با بکار گیر دو فناوری جدید هوندا در این مینی ون که عبارتند از CabinWatch و CabinTalk دیگر راننده داخل خودرو را نیز در کنترل دارد. این کار قبلاً توسط دوربین مادون قرمز که عکس رنگی بر روی گیرنده جلو داشبرد برای راننده ارسال می کرد انجام می شد و عکس خوبی از وضعیت کودکان حتی درتاریکی شب نیز گرفته می شد و 95 درصد مینی ون های هوندا این امکان را در اختیار داشتند.

اپلیکیشن CabinControl نیز به جوانان این فرصت را می دهد تا ایرکاندیشن را برای خود تنظیم کنند و یا آهنگ های مورد علاقه خود و سایر افراد داخل خودرو را در لیست عمومی پخش خودرو قرار دهد.
در این میان هوندا از عایق بندی سه لایه درهای خودرو در این مینی ون همراه با یک شیشه ضدصدا برای درها به صورت آپشنال و صداگیر کف خودرو و موتور خودرو به صورت جداگانه استفاده کرده که دیگر هیچ گونه صدایی داخل کابین به گوش نخواهد رسید.

هوندا اعلام کرده نوع هیبرید این مینی ون را نیز تکمیل کرده است که با یک موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر با 9 گیربکس دنده اتوماتیک به بازار عرضه می شود.
در بخش ایمنی نیز هوندا از سیستم های منحصر بفرد برای کنترل ترمز هنگام تصادف CMBS، سیستم های کنترل خط سیر خودرو LKAS ، RDM ، سیستم کنترل سرعت ACC و سیستم کیسه هوای پیشرفته برای سرنشین جلو به همراه کیسه هوا برای زانوهای سرنشین جلو ، استفاده کرده است.
قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

«فست‌فودها» عامل کاهش کارایی ذهن و توان حرکتی افراد ‌است
ملکه زیبایی جهان در مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *