مانیکور همیشه برای خانم ها دوست داشتنی و جذاب و البته یکی از سخت ترین تصمیم گیری ها در سالن های آرایشی انتخاب شکلی مناسب برای ناخن هاست. کدام شکل ناخن برای من مناسب تر است؟ قطعا این سوالی است که همه خانم ها در چالشی که با آن رو به رو شده اند می پرسند. ما در اینجا از متخصص مانیکور، الیسا اسچل، کمک گرفتیم تا در مورد تفاوت بین شکل های مختلف ناخن ها شما را راهنمایی کرده و بتوانید به راحتی و درستی اشکال و زوایای مناسب برای ناخن هایتان را انتخاب کنید؛ بنابراین این بار می توانید به خوبی با چالش انتخاب نوع مانیکور مناسب رو به رو شده و از مانیکور خود بیشتر از همیشه لذت ببرید.

۱- مربع

اساسا این مربعی کامل و بی عیب و نقص همراه با لبه هایی بسیار تیز است. قطعا با ناخن هایی مربعی دستان شما کمی این حس را منتقل می کنند که احتمال خراشیده شدن توسط آنها زیاد است. اما این شکل برای آنهایی که ناخن هایی کوتاه دارند و عاشق شکل گرد نیستند بهترین انتخاب است.

 

۲- منحنی/ مربعی با گوشه های نرم

این شکل دقیقا مانند حالت مربعی است فقط گوشه های آن کمی نرم تر است. این شکل (به وضوح) ترکیب خوبی از مربع و بیضی است و برای داشتن این شکل برای ناخن هایی که کمی کوتاه ترند ایده خوبی خواهد بود.

 

۳- گرد

به راحتی می توان گفت شکل گرد یکی از محبوب ترین شکل ها برای ناخن هاست و الیسا این شکل را به مشتریانی پیشنهاد می دهد که همیشه فکر می کنند ناخن هایشان کوتاه و چاق است. شکل های گرد و بادامی کشیده ترند و باعث می شوند دستان شما کشیده به نظر برسند.

 

۴- بادامی

ناخن های بادامی و بیضی شکل همیشه انتخاب مورد علاقه افراد معروف اند. با شکل بادامی ناخن ها در دو طرف باریکند و ریشه ناخن پهن است. این شکل به درستی یادآور شکل بادام است.

 

۵- بیضی

ناخن های بیضی شکل بسیار شبیه ناخن های بادامی هستند، با این تفاوت که نوک آنها بسیار باریک تر است. با عرض معذرت از کسانی که همیشه ناخن هایشان را می جوند باید بگوییم که اشکال بیضی و بادامی تنها برای ناخن های بلند مناسب هستند.

 

۶- دشنه ای

تصور غلطی که همیشه وجود دارد این است که ناخن های بادامی را با دشنه ای اشتباه می گیرند. ناخن های دشنه ای روی ناخن های طبیعی قابل اجرا نیستند زیرا ناخن های طبیعی توانایی کافی برای تحمل شکل آنها را ندارند و ممکن است بعد از تنها چند ساعت ناخن های شما به راحتی بشکنند.

 

۷- کافین (تابوتی)

این شکل نیز شبیه شکل دشنه ای است؛ و اگر می خواهید ناخنی متفاوت داشته باشید این شکل می تواند انتخاب مناسبی باشد. شما می توانید این شکل از ناخن را روی ناخن های طبیعی امتحان کنید، اما با ناخن های مصنوعی و کاشته شده بهتر به نظرخواهند رسید.

منبع: چاره چی

بازدید کلی 501 , بازدید امروز 1

تصاویر (برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ، روی آن‌ها کلیک کنید)

پیمان قاسم خانی: در «عاشقانه» بازی کردم که کسی به بهاره حرف‌های عاشقانه نزند
تماشا کنید: سوال عجیب مهمان «خندوانه» از رامبد جوان!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *