اگر وقتی به موهای زیبا و سالم و پر پشت زنانی که در تبلیغ ها می بینید حسادت می کنید، که خوب حق هم دارید، باید بگوییم که راه چاره شما هزینه های سرسام آوری نیست که در آرایشگاه ها به شما تحمیل می شود.

در واقع بهترین راه حل ها همان روش های قدیمی و نه چندان گرانی هستند که خیلی از ما فراموش کرده ایم. خانم هایی که می خواهند خرمنی از موهای سالم و زیبا داشته باشند باید همان کارهایی را انجام دهند که زن هایی مثل «الیویا پالرمو» و «روزی هانتینگنون وایتلی» برای حفاظت از موهایشان انجام می دهند.

۱ – آن ها از روش های آرایش مو که شامل دستگاه های حرارتی می شوند تا جای ممکن اجتناب می کنند
درست است که شما گاهی مجبور به استفاده از این روش ها هستید، ولی اگر از دستگاه هایی که با بخار کار می کنند استفاده کنید آسیب کمتری به موهای تان می زنید. اگر حتما می خواهید از سشوار و اتوی مو استفاده کنید حتما اسپری هایی که از مو در برابر حرارت این دستگاه ها حفاظت می کنند را به کار بگیرید.

۲ – آن ها همیشه روی بالشت هایی با روکش ابریشم می خوابند
ساختار نرم و لطیف ابریشم به پوشش مو آسیب کمتری وارد می کند و در نتیجه موهای نرم تری را به شما هدیه می کند که وز کمتری هم دارند. کافی است برای مدت کوتاهی از این روش استفاده کنید تا نتیجه آن را خیلی زود ببینید.

۳ – آن ها موهای شان را تمیز نگه می دارند
شاید شما هم چیزهایی راجع به جنبش های جدیدی که عدم استفاده از شامپوهای شیمیایی را توصیه می کنند تا چربی طبیعی مو را حفظ کنند شنیده اید. ولی بهتر است به آن چه موی تان به شما می گوید گوش کنید. موهای تان را هر روز با شامپو نشویید، ولی به شرط آن که از شامپوهای با کیفیت استفاده کنید چند بار شستشو در هفته موهای تان را زیباتر خواهد کرد. اگر در شهرهایی با هوای گرم یا آلوده زندگی می کنید بیشتر و اگر در شهرهایی با هوای سرد، خشک یا تمیز زندگی می کنید کمتر موی تان را بشویید.

۴ – آن ها در استفاده از نرم کننده ها خساست به خرج نمی دهند
پوست سرتان نیز درست به اندازه پوست دست و صورت تان به رطوبت نیاز دارد تا بتواند بستری مناسب برای رشد موهای تان فراهم کند. ابتدایی ترین روش برای این کار این است که هر بار موهای تان را شامپو می زنید از نرم کننده هم استفاده کنید، ولی کارتان به همین جا ختم نمی شود. باید بعد از حمام و قبل از شانه کردن موهای تان از محصولاتی که مو را مرطوب و محافظت می کنند استفاده کنید تا وز، خشکی و موخوره را کاهش داده و حتی از رنگ موی تان محافظت کند.

۵ – آن ها وفادار هستند
این از نظر متخصصین یک تصور اشتباه است که عوض کردن برند محصولات آرایشی بهداشتی که برای موهای تان استفاده می کنید با جلوگیری از عادت کردن موی تان به آن محصولات باعث سلامتی آن ها می شود. اشکالی ندارد که در جستجوی بهترین محصول برای موهای تان برندهای مختلف را امتحان کنید، ولی وقتی محصول مناسب را پیدا کردید دیگر آن را عوض نکنید.

۶ – آن ها تغذیه مناسب دارند
نصف تلاشی که برای حفاظت از فولیکول موهای تان می کنید هر روز با مواد غذایی نامناسبی که استفاده می کنید از بین رفته و بی اثر می شود. غذایی که مصرف می کنید نقشی کلیدی در درخشندگی، رشد و حجم موهای تان دارد. یک رژیم غذایی با میزان کافی از آهن، زینک، امگا ۳ و پروتئین، فولیکول های موی تان را برای رشد بیشتر تحریک می کند. مصرف کافی گوشت کم چرب، مرغ و ماهی به رشد مناسب موهای تان کمک می کند.

۷ – آن ها ویتامین های لازم را مصرف می کنند
حتی اگر رژیم غذایی تان بی عیب و نقص باشد هم ممکن است برخی از ویتامین های لازم برای تقویت موهای تان را به اندازه کافی مصرف نکنید. علامت هایی که نشان دهنده این کمبود هستند را خیلی راحت می توان مشاهده کرد. به عنوان مثال اگر ناخن های شکننده و پوست خشک دارید به احتمال خیلی زیاد موهایتان نیز از کمبود ویتامین های لازم رنج می برند. چند ماهی طول م کشد تا بتوانید این کمبود را برطرف کنید، ولی ناخن و پوستتان نیز از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

۸ – آن ها وقت کمی را زیر آفتاب می گذرانند
وقتی یک روز بدون کرم ضد آفتاب زیر نور خورشید بگذرانید، آثار آن را خیلی سریع روی پوست تان می توانید ببینید، ولی با وجود این که موی تان نیز همان قدر آسیب می بیند آثار آن چندان قابل مشاهده نیستند. به ویژه وقتی به کنار دریا می روید و نور آفتاب با باد و آب شود همراه می شود این آثار مخرب چند برابر می شوند. موهای تان را بپوشانید و از مرطوب کننده هایی که نیاز به شستشو ندارند استفاده کنید.

۹ – آن ها گره موهای شان را به آرامی باز می کنند
پیش از آن که با شانه به جان موهای تان بیفتید به آنچه می خواهید انجام دهید فکر کرده و با ملایمت رفتار کنید. از شانه هایی که فاصله بین دندانه هایشان زیاد است استفاده کنید و همیشه شانه کردن را از نوک موهای تان شروع کرده و به سمت بالا بروید.

۱۰ – آن ها به طور مرتب نوک موهای شان را کوتاه می کنند
حتی اگر دارید موهای تان را بلند می کنید و دل تان نمی آید حتی از یک میلیمتر آن ها بگذرید هم باید هر از گاهی پایین موهای تان را کوتاه کنید تا به رشد همراه با سلامتی آن ها کمک کنید. شما هر ۶ تا ۸ هفته یک بار باید نوک موهای تان را بزنید تا از موخوره جلوگیری کرده و به رشد بهتر موهای تان کمک کنید. اگر این موخوره ها کوتاه نشوند تا بالای موها رسیده و آسیب جدی و جبران ناپذیری به مو وارد می کنند.

۱۱ – آن ها هنگام استحمام از آب داغ استفاده نمی کنند
هرچند گرفتن یک دوش آب گرم به ویژه در ماه های سرد سال خیلی لذت بخش است، ولی نباید برای شستشوی موی تان از آب خیلی گرم استفاده کنید. این گرمای بیش از حد چربی مفید موهای تان را از بین برده و حجم موهای تان را کاهش می دهد. به ویژه بعد از استفاده از نرم کننده هرچقدر آب سردتر باشد مواد مغذی بهتر و بیشتر در موهای تان باقی می مانند.

۱۲ – آن ها می دانند چقدر از هر محصولی و درچه نقاطی باید استفاده کنند
اگر موی تان را در شامپو یا نرم کننده غرق کنید به اثرگذاری بیشتر آن ها کمکی نخواهید کرد. شامپو را بیشتر روی قسمت های نزدیک به کف سرتان بمالید که چرب تر هستند و به شستشوی بیشتری نیاز دارند، ولی نرم کننده را برای بخش میانی تا نوک موها استفاده کنید که خشک تر هستند و ممکن است دچار موخوره شوند.

منبع: چاره چی

بازدید کلی 386 , بازدید امروز 1
گردنبندهای خیره کننده ملکه انگلستان
این لباس‌ها را با کفش زرد بپوشید/ ترکیب پیشنهادی نو برای دختران خوش‌استایل!

مطالب مرتبط

3 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *