۱- اگر پوست چربی دارید، به آرامی چربی اضافی پوست را با زدن دستمال کاغذی و یا کاغذهای جاذب روغن پاک کنید. برای دیرتر چرب شدن پوست تان، به آرامی کمی پودر مات نگه دارنده آرایشی بر روی قسمت های چرب پوست تان بزنید. می توانید این پودر را روی کرم پودرتان استفاده کنید، این کار را قبل از هر کار دیگر انجام دهید.

۲_ تمام باقی مانده ی رژلب تان را پاک کنید، با این کار می توانید دوباره از اول رژ بزنید و آرایش تان را تازه کنید. اگر احساس می کنید لب های تان خشک شده اند ، یک لایه نازک نرم کننده لب نیز استفاده کنید.

۳_ پس از آن که چربی اضافه پوست تان را پاک کردید، از یک اسفنج نرم برای یک دست کردن کرم  پودر و رژگونه استفاده کنید (خانم هایی با پوست نرمال و خشک نیز باید این مرحله را انجام دهند). از حرکات نوسانی آرام برای این کار استفاده کنید. مطمئن باشید که آرایش تان را بدون پاک کردن بیش از حد آن، یک دست کرده اید.

۴_ اگر زیر چشم های تان کمی سیاه به نظر می رسند، مقداری کانسیلر اضافی به زیر چشم ها بزنید.

۵_ اگر کرم پودر و یا کانسیلرتان از روی لکه ها و جوش های تان پاک شده اند، مقداری کرم پودر و یا کانسیلر روی این قسمت ها زده و پخش کنید. مراقب باشید که رژگونه تان خراب نشود.

۶_ لایه نازکی پنکیک بر روی کل صورت تان بزنید. پنکیکی با spf 15، فاکتورهای محافظت کننده در برابر اشعه UV ، تیتانیوم دی اکسید و یا زینک اکسید گزینه خوبی برای یک حفاظت عالی در برابر آفتاب در تمام طول روز است.

۷_ اگر نیاز است کمی رژ گونه بزنید اما دقت کنید تنها در صورتی که نیاز است و مراقب باشید چرا که رژگونه به سرعت و به راحتی تمام آرایش را تحت تأثیر خود در می آورد.

۸_ خط چشم را با استفاده از یک سایه چشم پودری تجدید کنید. به ویژه زیر چشم ها که ممکن است آرایش پخش شده باشد. از گوشه اسفنج آرایشی تان استفاده کنید تا هرگونه خط چشم باقی مانده از قبل را پاک کنید.

۹_ اگر سایه چشم تان در طول روز خراب شده است به آرامی با استفاده از یک دستمال کاغذی و یا دستمال پاک کننده پشت چشم های تان را پاک کنید و سپس از یک سایه ملایم استفاده کنید. پودر را به تمام پشت چشم تان بزنید تا سایه ها یک دست شوند و رنگی را که برای متعادل شدن نگاه تان نیاز است، اضافه کند.

۱۰_ در آخر دوباره خط لب بکشید و رژ بزنید.

منبع: چاره چی

بازدید کلی 22 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: فتوشات‌های تیلور سوئیفت برای آلبوم جدیدش
تماشا کنید: خصوصی ترین مسایل زندگی جی جی حدید را بدانید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *