اگر شما هم در خانه تان گربه دارید شاید برای سرگرم کردن او همیشه پارک یا مکان های تفریحی را ترجیح می دهید در حالیکه در داخل خانه هم می توان برای این حیوانات سرگرمی و شادی را فراهم کرد.

اگر برای خوشحال کردن گربه خانگی تان، درب خانه را برویش باز کنید با اینکار مخاطرات بیرون را به او هدیه داده اید.در حالیکه با کمی توجه و دقت، حتی در خانه هم می توانید امکاناتی را فراهم سازید که هم امنیت و هم نشاط را برایش به ارمغان بیاورد. پس با ما همراه باشید.

۱- یک جای امن در گوشه ی خانه برای استراحت او درست کنید تا در آن جا احساس راحتی کرده و کسی از بالای سر او رد نشود.این کار همچنین موجب استقلال بیشتر او می شود.

۲- گربه ها به اسباب بازی علاقه زیادی دارند، اسباب بازی هایی برای تعقیب کردن، اسباب بازی هایی برای پنهان کردن و اسباب بازی هایی برای بازی های دو نفره می تواند برای آن ها بسیار جذاب باشد فقط مراقب باشید تا این اسباب بازی ها به آن ها آسیبی نرساند.

شما همچنین می توانید از بازی های دونفره استفاده کنید و با استفاده از نور لیزر یا چراغ قوه از گربه تان بخواهید آن را بگیرد فقط مراقب باشید این نور را روی چشم او نیاندازید.

۳- گربه ها پنجه کشیدن را خیلی دوست دارند سعی کنید وسایلی را برایشان فراهم کنید تا روی وسایل شما این علاقه را پیاده نکنند.

۴- وسایلی را برایش بخرید یا بسازید که بتواند از آن ها بالا برود زیرا گربه ها ذاتا این کار را دوست دارند.

۵- سعی کنید جای نگهداری گربه را طوری قرار دهید که بتواند بیرون را ببیند و یا پرده های اتاق را کنار بزنید حتی اگر این کار هم برایتان مقدور نیست سعی کنید تلویزیون را روشن کرده و برایش برنامه هایی بگذارید که از دیدن فضاهای طبیعی لذت ببرد.

۶- اگر خیلی دوست دارید که گربه تان را به بیرون از خانه ببرید برای امنیت بیشتر او یک بند یا طنابی به او ببندید تا بتوانید راه را به او نشان دهید.حتی الامکان هم او را به جاهای کم خطر تر ببرید و از واکسن های دوره ای گربه تان مطمان شوید.

۷- به گربه خانگی تان وقت و توجه بیشتری را اختصاص دهید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 13 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: معرفی فیلم‌های دیدنی «آن هتاوی» به مناسبت تولد 35 سالگی‌اش
سوپر استارهای ایرانی چه برندهایی می پوشند؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *