بی  خوابی، یکی از مشکلاتی است که ما در سفرها به خصوص سفرهای شب هنگام با آن مواجهیم. بسیاری از مسافران به دلیل کم خوابی در مسافرت هایی که حرکت آنها در شب است، روز بعد خود را نیز از دست می دهند و در طول روز بعد، احساس کرختی و خستگی می کنند.

با توجه کردن به نکاتی کوچک،  می توانید در سفرهای مختلف راحت  تر بخوابید و برای انجام فعالیت در روز بعد، سرحال  تر باشید.

۱- سفر با هواپیما

– قبل از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه از مکان هایی که برای استراحت در نظر گرفته شده استفاده کنید تا در هواپیما خسته و کلافه نشوید.

– بهترین کاری که می توانید بکنید انتخاب لباس و کفش های راحت به خصوص در پرواز های طولانی مدت است. شما همچنین می توانید کفش هایتان را در بیاورید یا بالشت های کوچکی را همراهتان ببرید.

– بهتر است اگر نسبت به صداهای هواپیما حساس هستید و همیشه سفر می کنید یک هدفون همراهتان داشته باشید تا به موزیک دلخواهتان گوش دهید.

۲- هتل یا خانه دوستان

– زمانی که جای خوابتان عوض می شود سعی کنید با بردن وسایل شخصی خوابتان مثل بالشت، لباس خواب، گوش گیر و چشم بند به آن مکان شرایط طبیعی را برای خودتان ایجاد کنید.

– عادت هایتان را ترک نکنید.اگر قبل از خواب به خواندن، دوش گرفتن و یا فکر کردن عادت دارید همین کارها را انجام دهید تا خواب راحت تری داشته باشید.

– دما را نرمال کنید.بهترین دما برای خواب بین ۱۷ تا ۲۳ درجه سانتی گراد است. اگر اتاقتان گرم بود سعی کنید از تهویه هوا استفاده کنید یا حداقل پنجره را باز کنید.

۳- سفر با اتوبوس یا ماشین

– سعی کنید در این نوع از مسافرت ها وعده های غذایی سبک و سالم همراهتان داشته باشید که مجبور نشوید از مواد غذایی طول مسیر که مطمان نیستند استفاده کنید.زیرا این مواد به دلیل شکر و چربی بالا خواب شما را به هم می ریزند.

– بعد از هر چند دقیقه حرکت بایستید و راه بروید یا ورزش کنید تا از عوارض نشستن های طولانی جلوگیری شود و نهایتا خواب راحت تری را با انجام این حرکت ها تجربه کنید.

– اگر در اتوبوس هستید همیشه ثابت نباشید و صندلی تان را برای راحتی بیشتر بخوابانید.

۴- جت لگ

– زمانی که از کشوری به کشور دیگر سفر کردید که با اختلاف ساعت روبرو شدید، سعی کنید اکسیژن بیشتری از طریق نوشیدن آب، خوردن میوه و سبزی به مغرتان برسانید و از نوشیدنی های کافئین دار به شدت خودداری کنید تا راحت تر بخوابید.

– قبل از سفر و رفتن به آن منطقه خوابتان را با ساعت آن جا تنظیم کنید و مدتی را با آن ساعت بخوابید تا ساعت بدن تان به آن عادت کند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 6 , بازدید امروز 1
٣ سِت کت و شلوار که هر مردی باید در کمدش داشته باشد
روش هایی برای بهبود آنتن دهی گوشی هوشمند

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *