ویتامین D نقش حیاتی در عملکرد بدن دارد، بنابراین استفاده به اندازه از این ویتامین برای جلوگیری از به وجود آمدن بیماری های مختلف حیاتی است.

به گزارش العربیه، علی رغم آنکه بسیاری بر این باورند که منبع اصلی ویتامین حیاتی D اشعه خورشید است اما در بعضی از مواد غذایی مانند ماهی تن، ماهی آزاد، پنیر و تخم مرغ نیز پیدا می شود. بسیاری از کارشناسان سلامت اما بر این باورند که فواید این ویتامین تنها در زمینه سلامت استخوان ها خلاصه می شود چرا که به جذب کلسیوم به بدن کمک می کند.

در اینجا به 7  خواص درمانی مهم استفاده از ویتامین D اشاره می کنیم که آن را از دیگر ویتامین ها متمایز می کند.

پیشگیری از وقوع بیماری های قلبی

ویتامین D به اندازه کافی شانس ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

مبارزه با افسردگی

مطالاعات متعددی نشان می دهد که رابطه قوی میان سطح پایین ویتامین D و افسردگی وجود دارد. این مطالعات نشان می دهد که وجود سطح کافی از ویتامین D در بدن نقش فعالی در کاهش ابتلا به افسردگی و یا عدم ابتلای کامل به آن را تضمین می کند.

پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع 2

مطالعات نشان می دهد که افرادی که از کمبود ویتامین D رنج می برند بیشتر مستعد ابتلا به بیماری دیابت نوع دوم  هستند بنابراین حفظ سطح مناسبی از این ویتامین در بدن خطر ابتلا به دیابت را کاهش خواهد داد.

تقویت استخوان ها

کمبود ویتامین D منجر به پوکی استخوان می شود چرا که این ویتامین نقش فعالی در کمک به جذب کلسیم برای استخوان ها ایفا می کند.

پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونتی

ویتامین D به دلیل قدرتش در مبارزه با باکتری  های بیماری زا، عفونت های ویروسی، انفولانزا و غیره با دیگر ویتامین ها متفاوت است؛ افرادی که به طور کافی از ویتامین D استفاده می کنند کمتر مستعد ابتلا به بیماری های عفونی می شوند.

پیشگیری از ابتلا به سرطان

نتایج مطالعات انجام شده نشان می دهد که افرادی که به اندازه کافی ویتامین D مصرف می کنند کمتر مستعد ابتلا به انواع سرطان هستند.

پیشگیری از ابتلا به ام اس

نتایج مطالعات انجام شده درباره خواص درمانی ویتامین D همچنین نشان می دهد که استفاده متناوب از مواد غذایی دارای ویتامین D می تواند از بروز بیماری ام اس جلوگیری کند. و در صورتی ابتلا علائم دردناک آن را کاهش دهد.

 

بازدید کلی 22 , بازدید امروز 1
اینستاگرام پخش مستقیم فیلم را آزمایش می کند
تلاش برای ربودن خواننده مشهور لبنانی در فرانسه

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *