یک محقق طب سنتی گفت: مصرف فست‌فودها به حافظه کوتاه‌مدت فرد آسیب وارد می‌کند و موجب کاهش کارایی ذهنی افراد می‌شود، همچنین مصرف فست‌فودها موجب کاهش توان حرکتی آنها می‌شود.

به گزارش تسنیم،محمد دریایی  درباره مضرات مصرف فست‌فودها اظهار داشت: همبرگر، مواد غذایی آماده، تنقلات بی‌ارزش مثل چیپس، پفک و … دارای چربی زیادی هستند که در کاهش حافظه و هوش افراد تأثیر مستقیم دارد.

به‌گفته وی مصرف فست‌فودها به حافظه کوتاه‌مدت فرد آسیب وارد می‌کند و موجب کاهش کارایی ذهنی افراد می‌شود، همچنین مصرف فست‌فودها موجب کاهش توان حرکتی آنها می‌شود.

این محقق طب سنتی بیان داشت: فست‌فودها و غذاهای آماده مانند کنسرو، به‌دلیل داشتن مواد نگهدارنده، نباید بیش از دو بار در ماه استفاده شوند؛ اسید فسفریک موجود در غذای آماده به‌عنوان مواد نگهدارنده، باعث پوکی استخوان می‌شود.

غذاهای آماده باعث گسترش بیماری‌های مختلف

دریایی عنوان کرد: فرآورده‌های گوشتی به‌دلیل داشتن میزان بالای نیتریت، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد؛ کنار پیتزا، همبرگر، سوسیس و کالباس و ماکارونی، نوشابه‌های گازدار نیز در گسترش عوارض، اختلالات و بیماریها نقش زیادی را ایفا می‌کنند.

ترکیبات و ماده اولیه سوسیس و کالباس

این محقق طب سنتی افزود: با در نظر گرفتن اینکه قیمت فرآورده‌های گوشتی مثل سوسیس و کالباس معمولاً کمتر از قیمت گوشت است می‌توان به این نکته اشاره کرد که استفاده از گوشتهای درجه یک در چنین محصولاتی دور از انتظار و غیرممکن است و نمی‌توان ادعا کرد که در صنایع، از گوشت ماهیچه و سردست گوسفندی خالص برای تولید فرآورده‌های گوشتی استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: برخی از مردم معتاد به سوسیس, کالباس, همبرگر و پیتزا هستند که باید نسبت به مصرف این محصولات کمی تأمل کنند چرا که این محصولات عامل بروز بسیاری از بیماری‌ها است.

بازدید کلی 7 , بازدید امروز 1
آنجلینا جولی و بردپیت به صورت پنهانی طلاق خواهند گرفت
هوندا دوباره سوگلی اش را تولید می کند

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *