افغانستان کشوری است که نامش با دشمنی ، خشونت و بی رحمی طالبان درهم آمیخته است اما ارکستر زنان افغانستان جلوه ای دیگر از این کشور را به رخ کشیده است.
به گزارش اسپوتنیک ، هنرجویان زن انسیتو موسیقی افغانستان ایده ارکستر زنان افغانستان را پی گرفتند تا بالاخره به کمک خانم سرمست موسیقیدان و استاد انسیتو موسیقی افغانستان این ایده عملی شد.

در ابتدا سرمست قصد داشت با چهار پنج نفر این گروه را بنیان کند اما دیری نپایید که ارکستری 30 نفر گرد هم آمدند.زنان این گروه نام زهره که الهه موسیقی در ادبیات فارسی است برای خود انتخاب کردند.
برای اولین از این گروه در مراسم پایانی داووس سوئیس برای اجرای موسیقی دعوت شد و پس از آن این گروه تور اروپایی خود را برای اجرای موسیقی افغان اجرا کردند.
این ارکستر از 30 دختر 13 تا 20 ساله افغان تشکیل شده است که همگی هنرجوی انسیتوی موسیقی افغانستان هستند و وجه مشترک همه آنها آن است که همگی اولین زن فامیل خود هستند که در 30 سال اخیر شروع به یادگیری موسیقی کرده اند.لباس آنها اغلب رنگ هایی را در خود دارند که با پرچم افغانستان یکی است و بیشتر سازهای سنتی افغان مانند سه تار و سنتور را می نوازند.

بازدید کلی 11 , بازدید امروز 1
نخستین آلبوم محمدرضا فروتن را از ریتمو دانلود کنید
نجات جکمن از سرطان با عمل زیبایی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *