جری لوئیس به دلیل مراقبت های پزشکی و برای مداوای عفونت در بیمارستانی در لاس وگاس بستری شد.

به گزارش رویتر،این کمدین کهنه کار 91 ساله به دلیل مشکلات مربوط به مثانه اش مجبور به بستری شدن در بیمارستانی در لاس وگاس شد او اعلام کرد که سفرش به کانادا را اواخر این ماه انجام خواهد داد.دکتر وی نیز در این باره گفته است که داروها تاثیر خودشان را گذاشته اند و همه چیز به خوبی پیش می رود.

او چندی دیگر برای فیلمبرداری یک اثر سینمایی تازه به تورنتو سفر خواهد کرد.

جری لوئیس مشکلات سلامتی بسیاری دارد و پیش از این نیز دو بار سابقه بستری شدن در بیمارستان را دارد. او سال ۲۰۱۲ به دلیل بیماری قند خون و سال ۲۰۱۱ به دلیل خستگی مفرط بستری شد.

این کمدین معروف در بیش از ۵۰ فیلم سینمایی، ۱۳ برنامه ویژه تلویزیونی، سه مجموعه تلویزیونی، یک شوی رادیویی و نمایش «یانکی‌های لعنتی» در برادوی نقش آفرینی کرده است.

در سال ۱۹۵۲ لوییس «بنیاد ضعف عضلانی» را تأسیس کرد و پس از آن در مناسبت‌های مختلف سعی کرد برای کمک به بیماران این بنیاد، کمک مالی جمع کند. تلاش‌های او تاکنون سبب جمع‌آوری بیش از دو میلیارد دلار گشته که همگی صرف مراقبت از بیماران عصبی عضلانی و تحقیقات علمی دربارهٔ این بیماری شده‌است در سال ۱۹۷۷ جری لوییس تنها شخصیت سرشناسی بود که نامزد جایزه صلح نوبل شد و در سال ۱۹۸۵ از طرف سازمان دفاع آمریکا به خاطر خدمات عمومی قابل توجهش مدال افتخار دریافت کرد.

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1
کوکاکولا : دیگر نوشابه زیرو نخواهیم داشت
تصاویری از بازیگر 104 ساله هالیوود در اواخر عمر و دوران جوانی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *