۱. قطعه های قهوه یخ زده را امتحان کنید:

دیگر هرگز قهوه ی آبکی نخورید، بگذارید قهوه ها در قالبی تا صبح یخ بزند و صبح همراه شیر مورد نظرتان به قهوه خود اضافه کنید تا یک لیوان کافئین تقویتی خنک داشته باشید.

۲. از شربت استفاده کنید:

لازم نیست برای اضافه کردن یک شات وانیل (نارگیل یا کارامل) به نوشیدنی صبحگاهی تان به کافی شاپ بروید، این شربت های ساده که تنها با ۴ ماده اولیه ساخته می شوند (آب، شکر سفید، شکر قهوه ای و اسانس مورد نظر) از شکر ساده بسیار خوشمزه ترند.

۳. دم نوش خنک خود را بی دردسر درست کنید:

بزرگ ترین گرفتاری درست کردن دم نوش سرد قهوه، صاف کردن مخلوط بعد از دم کشیدن آن است، فیلتر فرنچ پرس شما این مشکل را از سر راه بر می دارد.

۴. قهوه فوری را دست کم نگیرید:

تنها ۵ دقیقه زمان لازم دارید تا این نوشیدنی را درست کنید. پودر قهوه صبحگاهی مورد علاقه خود را در مخلوطی از شیر و خامه (به نسبت یک به یک) بریزید و به آن شربت اضافه کنید تا طعمی قوی داشته باشید نه یک نوشیدنی رقیق.

۵. خودتان کف شیر ( فوم ) درست کنید:

مهم نیست اگر ماشین قهوه سازی تجملی ندارید، کافی ست شیر را در ظرفی شیشه ای بزنید تا فوم درست کنید، آن را در ماکروفر داغ کنید تا تثبیت شود.

۶. اسپرسو را امتحان کنید:

متاسفانه همراه این دم نوش فوم نیست، ولی فنجانی قوی ست. یک نوشیدنی کوچک بعد از دسر که حتما راضی تان خواهد کرد.

۷. خامه قهوه (کافی مِیت) شخصی خود را درست کنید:

اگر کافی مِیت طعم دار را ترجیح می دهید، این کافی مِیت دارچینی خانگی طعم شیرینی های دارچینی را برای تان زنده می کند. اگر مقدار زیادی از آن را تهیه می کنید حواستان به تاریخ مصرف پودر شیری که از آن استفاده می کنید باشد.

۸. بستنی چوبی درست کنید:

نصف شیر و نصف قهوه در قالب بریزید و بگذارید تا یخ بزند تا بستنی ای چوبی داشته باشید. این خوراکی لذت بخش در یک بعد از ظهر گرم تابستان یا به عنوان جایزه صبح روزتولد می چسبد.

۹. از اصول فراتر روید:

قهوه ماشینی – کافی قهوه ای که با قهوه ساز کوریگ ساخته می شود – خود را با قطعه های یخی قهوه (مخلوطی از قهوه، شیر و شکر) ارتقا ببخشید و جلوی رقیق شدن کافئین قهوه تان را بگیرید.

۱۰. دانه های قهوه تان را با مخلوط کن پودر کنید:

اگر قهوه ساب ندارید، مخلوط کن همان کار را انجام می دهد. چه بسا بهتر. می توانید از آن برای سابیدن قهوه استفاده کنید و حتی قهوه سرد شبانه با آن بسازید.

منبع: چاره چی

بازدید کلی 17 , بازدید امروز 1
با دکوراسیون خانه سنتی امیرحسین مدرس و همسرش آشنا شوید
تماشا کنید: زوج‌هایی که نامزد امی شده‌اند!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *