بسیاری از خانم ها تصمیم می گیرند برای تغییر چهره خود و ظاهری جدید موهای خود را بلوند کنند. رسیدن به رنگ بلوند دلخواه می تواند کمی مشکل باشد. فرقی نمی کند که چند تا عکس از کری آندروود به آرایشگرتان نشان بدهید، همیشه این احتمال هست که موهای تان برنجی، سفید، زرد روشن یا صرفا مصنوعی از آب در بیاید. از ریک ولمن که رنگ  کار و متخصص موهای بلوند افراد مشهوری است و در سالن پاتریک ملویل در نیویورک کار می کند پرسیدیم که چطور می توانیم مو را به رنگ بلوند دلخواه در بیاوریم – او حتما باید بداند! او با دو نفر از بلوند دوست ترین افراد هالیوود، هایدی کلوم و بلیک لایولی، کار کرده است. جواب او این ۱۰ موردی بود که باید قبل از بلوند شدن تان بدانید.

۱- چقدر می خواهید خرج بلوند شدن تان کنید؟

بلوند شدن نیاز به ترمیم و نگهداری دارد. اگر می خواهید این کار را بکنید، مطمئن شوید که از عهده ی هزینه ی نگهداری آن، هر ۴ تا۱۲ هفته بسته به میزان بلوندی دلخواه و رنگ طبیعی موهای تان، برمی آیید.

۲- حواس تان به رنگ طبیعی موهای تان باشد

تصور کنید که رنگ مو در گستره ای از یک تا ۱۲ باشد، ۱ تیره ترین مشکی و ۱۲ روشن ترین بلوند. ممکن است مدت ها طول بکشد تا دوباره رنگ موی طبیعی خود را ببینید یا حتی به یاد بیاورید. به ندرت پیش می آید که رنگ موی طبیعی کسی بعد از ۱۶ سالگی روشن تر از ۷ باشد.

۳- آماده باشید تا شامپو و نرم کننده  معمولتان را ارتقا دهید

معمولا برای بلوند شدن میزان زیادی آمونیاک یا مواد سفید کننده لازم است. یک تغییر بافت را در موهای تان احساس خواهید کرد که اغلب نیازمند شامپوی کمتر و نرم کننده ی بیشتر است. من پیشنهاد می کنم که از یک شامپوی بدون سولفات و ماسک ترمیمی استفاده کنید.

۴- یک متخصص رنگ بلوند پیدا کنید

به دنبال کسی با رنگ موی دلخواه تان باشید و رنگ کارش را جویا شوید. خجالت نکشید و از کسی که به نظرتان رنگ موی زشتی دارد هم همین سوال را بپرسید، تا بدانید پیش چه کسی نباید بروید. اگر رنگ کارتان یک قلاب قلاب دوزی و کلاه پلاستیکی در آورد،
پیش کس دیگری وقت بگیرید.

۵- بدانید می خواهید چقدر بلوند شوید

ته  رنگ های مختلفی از رنگ بلوند وجود دارد که می توانید از میان شان انتخاب کنید. حواس تان به ته  رنگ های سرد و گرم و این که کدام یک به رنگ پوست تان بیشتر می آید باشد. از بلوندهایی که خوش تان می آید ( یا حتی نمی آید ) عکس هایی به رنگ  کارتان نشان دهید.
مطمئن باشید که عکس ها به واقعیت نزدیک باشند و سیاه و سفید نباشند! این را نیز به یاد داشته باشید که بلوندها بسته به نور محیطشان متفاوت به نظر می آیند.

۶- آماده  تغییر در آرایش تان باشید

رنگ مو چون قابی ست برای صورت تان. بلوند شدن مستقیما روی رنگ فعلی رژ لب تان تاثیر می گذارد، به این معنا که احتمالا باید آن را عوض کنید. مستقیما بعد از وقت آرایشگاه تان برای راهنمایی از کسی که پیش از این شما را ندیده است، به یک لوازم آرایشی بروید.

۷- بدانید که هایلایت می خواهید یا رنگ یکسره یا هر دو

اگر رنگ طبیعی موی تان ۷ یا بالاتر است، تنها با هایلایت می توانید بلوند شوید. برای موهای تیره تر ممکن است رنگ یکسره، حتی شکستن رنگ پایه (یعنی روشن کردن جزئی رنگ طبیعی تان تا یک شماره) یا اگر سطح رنگ موی تان ۵ یا کمتر است هردو، نیاز باشد. باید با چنین عباراتی آشنا شوید تا بدانید برای نوبت های بعدی تان چقدر وقت لازم خواهید داشت.

۸- درخواست لعاب مو کنید

بعد از بلوند شدن، لعاب یک روش بدون پرواکسید با طیف های رنگی متنوع است که رسیدن به رنگ دلخواه و چهار تا شش هفته درخشش مو را آسان می کند.

۹- آماده باشید که مثل قبل جدی گرفته نشوید

در تصور عام بلوندها افراد باهوشی تلقی نمی شوند. منتظر شنیدن جوک های مسخره راجع به بلوندها باشید!

۱۰- قصدتان را از بلوند شدن بدانید

آیا به این خاطر که شنیده اید بلوندها بیشتر خوش می گذرانند و حوصله تان سر رفته چنین تصمیمی گرفته اید؟ به هر حال، از آن لذت ببرید!
برای تغییر چشمگیر ظاهرتان، رنگ مو آسان ترین کاری است که می توانید بدون رفتن زیر تیغ جراحی انجام دهید.

منبع: چاره چی

بازدید کلی 23 , بازدید امروز 1
طرز تهیه سالاد الویه رژیمی
تماشا کنید: بازیگران هالیوودی که واقعا می توانند آواز بخوانند!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *