اگر شما بر این باورید که لاک ناخن تنها می تواند برای رنگ کردن ناخن های شما استفاده شود، سخت در اشتباه هستید. کارهای زیاد دیگری وجود دارد که شما می توانید با استفاده از لاک ناخن تان انجام دهید. در بحث امروز من ۱۰ روش زیرکانه برای چگونگی استفاده از لاک ناخن را به شما نشان خواهم داد.

۱. از تیره شدن جواهرات معمولی با استفاده از لاک ناخن بیرنگ جلوگیری کنید. هنگامی که هوا با فلز برخورد می کند، فلز اکسید می شود و رنگ آن عوض می شود. یک جلاء شفاف مانع رسیدن هوا می شود، و به شما کمک می کند تا جواهرات تان همچنان نو نگه دارید. از یک لاک ناخن شفاف که سریع خشک می شود، استفاده کنید. (این روش بر روی جواهراتی که از قبل تیره شده اند اثر ندارد.)

۲. از بدتر شدن در رفتگی جوراب تان با استفاده از لاک ناخن جلوگیری کنید. حتما برای شما پیش آمده: در محل کار یا یک مراسم، متوجه یک در رفتگی در جوراب شلواری تان شوید. برای جلوگیری از بدتر شدن آن، یک بطری کوچک لاک ناخن بیرنگ همراه خود داشته باشید و اطراف در رفتگی را با لاک بیرنگ بپوشانید. در حین خشک و سفت شدن از پیشروی بیشتر دررفتگی جلوگیری می کند.

۳. فوری رنگ جواهرات معمولی را با لاک ناخن تغییر دهید. اگر از حالت قدیمی گردنبند، گوشواره های آویز، یا انگشترتان خسته شده اید، با رنگ کردن جواهرات بدلی ظاهر آن ها را به سبکی مدرن تغییر دهید، مانند سبز فسفری، نارنجی، صورتی و یا حتی سایه ای شیک به رنگ سفید برای درست کردن سبک خودتان. به سادگی جواهرات را روی دستمال توالت پهن کنید، یا گوشواره ها را از پشت در دست بگیرید، و رنگ آمیزی را شروع کنید.

۴. سنجاق سرتان را با رنگ های درخشان و یا با یک لاک براق رنگ کنید تا به موهای تان مقداری رنگ اضافه کنید. اگر می خواهید سنجاق سر معمولی قدیمی تان را رنگ کنید، قسمت پایین آن را جدا از بالای آن نگه دارید و فقط قسمت بالا را رنگ آمیزی کنید. سپس، آن را با یک پاکت بپوشانید یا با یک کارت بپیچید تا خشک شود.

۵. سوزن را با آغشته کردن نخ به لاک سریع تر نخ کنید. اگر شما سعی دارید دکمه ای را بدوزید و نخ اذیت تان می کند، تلاش برای گذراندن نخ از سوراخ کوچک سوزن کار بسیار خسته کننده ای است. اما اگر شما سر قیچی شده نخ را چند بار بر روی برس لاک ناخن بکشید، نخ را سفت می کند و به شما کمک می کند که به راحتی سوزن را نخ کنید.

۶. کلیدهای تان را رنگ کنید در نتیجه به راحتی می توانید بگویید هر کلید متعلق به کدام قفل است. اگر شما به تازگی به محل جدیدی نقل مکان کرده اید، یک راه ساده برای این که به یاد داشته باشید هر کلید متعلق به کدام قفل است، رنگ کردن کلیدها است. به علاوه، این کار باعث می شود که جاکلیدی شما زیباتر به نظر آید. نگران نباشید، یک یا دو جلا (لاک) مشکلی برای رفتن کلیدها در سوراخ قفل ایجاد نمی کند.

۷. پاکت نامه را با یک لاک بیرنگ یا پوشاننده مهر و موم کنید. اگر از لیسیدن در پاکت نامه متنفرید، به راحتی با استفاده از یک لاک بیرنگ قسمت داخلی در پاکت (جایی راکه معمولا با آب دهان خیس می کنید) را بپوشانید و پاکت را ببندید.

۸. لاک های ناخن را ایستاده در یک جعبه به شکلی که رنگ هرکدام را با یک برچسپ رنگی مشخص کرده اید، نگه دارید. برای مرتب کردن لاک های ناخن، با هر لاک یک نوار چسبنده را رنگ کنید، روی هر نوار سوراخی ایجاد کنید، و نوار نمونه هر رنگ لاک را روی درب بطری لاک بچسبانید. این کار را برای همه بطری های لاک تکرار کنید، آن ها را در یک جعبه بچینید، و در جای خشک و خنک نگه دارید.

۹. از لاک ناخن برای اضافه کردن رنگ به کف یا زیره کفش  تان استفاده کنید. از لاک برای رنگ آمیزی زیره کفش های پاشنه بلند به عنوان یک روش ساده (و البته ارزان !) برای بروز کردن آن ها استفاده کنید. رنگ های کدر از آنجایی که که رنگ واقعی کف پای شما را نشان نمی دهند کاربرد بهتری دارند، اما اگر دوست دارید می توانید از رنگ های براق هم استفاده کنید. برای جلوگیری از رنگ شدن قسمت های دیگر کفش، لبه های اطراف زیره آن را با نوارهای چسبنده بپوشانید، مانند کاری که در زمان رنگ کردن اتاق انجام می دهید. یک بار کف را با برس پرزدار یا برس چرمی قدیمی رنگ می زنید، قبل از زدن دست دوم رنگ اجازه دهید رنگ زیر خشک شود. اگر نیازی به یک لایه دیگر نیست، برای تمییز نشان دادن کار با لاک نوار را بردارید.

۱۰. خراش کفش زخمی یا چکمه تان را بپوشانید. پیدا کردن واکس برای کفش های رنگی کار دشواری است، به همین دلیل در عوض، لاک ناخنی که هم رنگ کفش تان باشد پیدا کنید. اما هنگام مقایسه با رنگ کفش به رنگ لاک داخل بطری اطمینان نکنید، زیرا رنگ زمانی که بر روی چیزی کشیده شود متفاوت به نظر می آید. اول لاک را روی ناخن تان بزنید و چند دقیقه اجازه دهید خشک شود، تا مطمئن شوید نزدیک ترین رنگ به رنگ کفش تان را انتخاب کرده اید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 237 , بازدید امروز 1
دختر ترامپ علاقه محرمانه خود و شوهرش را افشا کرد
راهنمای ست کردن لباس های گرم در فصل سرد

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *