پاور بانک یا شارژر همراه، برای زمان هایی که در سفر هستید؛ یا به گردش یک روزه رفته اید و شارژر و پریز برق هم در دسترس تان نیست؛ بسیار به درد می خورد. در این مطلب سعی داریم نکاتی که هنگام خرید پاور بانک لازم است بدانید را برایتان بگوییم.

 

موقع خرید به چی دقت کنم؟
اولین چیزی که باید به آن دقت کنید ظرفیت پاوربانک است که با پسوند میلی آمپر ساعت یا mAh نشان داده می شود. هرچه قدر که این عدد بزرگ تر باشد نشان دهنده این است که پاوربانک تعداد دفعات بیشتری می تواند گوشی شما را شارژ کند.

در واقع از تقسیم ظرفیت پاوربانک به ظرفیت موبایل تعداد دفعاتی که می توانید موبایلتان را شارژ کنید به دست می آید. برای مثال فرض کنید ظرفیت پاوربانک شما mAh 10000 و ظرفیت باتری موبایل تان هم ۲۵۴۰ باشد. با این حساب شما می توانید تقریبا ۴ بار موبایلتان را شارژ کنید. اما از آنجایی که هیچ چیز در حالت ایده آل خودش قرار ندارد باید حدود ۲۰ درصد خطا را هم در نظر بگیرید. یعنی مثلا انتظاراتتان از این شارژر را برای سه بار شارژ قرار دهید.

چندتا گجت دارید که همیشه همراهتان است و نیاز به شارژ شدن دارد؟ جواب این سوال مشخص می کند که پاوربانک شما باید چندتا پورت خروجی با چه شدت جریانی داشته باشد.

پاوربانک ها معمولا یک تا سه پورت خروجی دارند که شدت جریان ۱ یا ۱٫۵ آمپر برای گوشی و ۲٫۱آمپر برای تبلت دارند. هرچقدر که شدت جریان بیشتر باشد سرعت شارژ شدن هم سریع تر است. بنابراین گوشی را هم می شود با پورت۲٫۱ آمپری سریع تر شارژ کرد اما به نفعتان است که در طولانی مدت این کار را نکنید.
نکات کنکوری:
مثل تمام باتری هایی که دور و برتان می بینید پاور بانک ها هم عمر محدودی دارند که به جنس باتری و میزان استفاده شما بستگی دارد. خیلی وقت ها سازنده ها صداقت به خرج می دهند و تعداد دفعات استفاده از باتری را می نویسند. قضیه کمی علمی است و با آن چیزی که در ذهن شماست فرق می کند. فقط یادتان باشد که رنج بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰بار شارژ شدن عدد مناسبی است.
پاوربانک ها فتوسنتز نمی کنند! اول کار خودشان باید شارژ بشوند تا بتوانند شارژ تحویل تان بدهند. هرچقدر که ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد هم وزن آن سنگین تر می شود و هم به مدت زمان زیادتری برای شارژ شدن نیاز دارد.
این وسیله قرار است همراه شما و باعث راحتی تان باشد نه دردسر. پس یک پاوربانک نیم کیلویی که اندازه لنگه کفش است به درد نمی خورد. مدل های سبک و جمع و جوری را انتخاب کنید که راحت توی جیب یا کیف دستی جا شوند.

 

منلع: charechi.com

بازدید کلی 13 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: پشت صحنه ی تمرین های آلبوم جدید «همایون شجریان»
تماشا کنید: تغییر چهره عجیب سلبریتی ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *