قارچ و بادمجان ، 2 نوع مواد غذایی هستند که سرشار از مواد و ویتامین های مفید برای بدن هستند.

به گزارش العربیه، استفاده روزانه از قارچ و بادمجان در وعده های غذایی به پیشگیری و درمان بیماری های مختلف که ممکن است بدن انسان را تهدید کنند، کمک کنند.

قارچ سرشار از ویتامین های B2  و B6 و B9 و B5 است. این ماده غذایی همچنین شامل فلزاتی چون مس، آهن، منگزیوم، سیلینیوم، زینک، فسفر و فیبر است.

%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%a8%d8%a7%d8%af%d9%85%d8%ac%d8%a7%d9%86

قارچ همچنین از عناصر غذایی است که به شدت کم کالری است و درصد بالایی از آن را آب تشکیل می دهد و نسبت بسیار کمی از آن را نمک، نشاسته و روغن تشکیل می دهد.

این ماده غذایی علاوه بر آن درصد پتاسیم موجود در قارچ از موز نیز بیشتر است، ماده ای که به پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند و اغلب به افرادی نیز که دارای فشار خون بالا هستند کمک می کند.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که مصرف قارچ همچنین از سلول های خونی حمایت و از بدن در قبال سلول های سرطانی محافظت می کند.

مصرف قارچ همچنین برای از بین بردن انواع سردرد و بیماری های روانی بسیار مفید است، علاوه بر آن قارچ عمل چربی سوزی را هم به خوبی در بدن انجام می دهد.

%d9%82%d8%a7%d8%b1%da%86-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%a7%da%a9%db%8c

اما بادمجان، این ماده غذایی سرشار از مواد غذایی مفید برای بدن است.  بادمجان باعث کاهش کلسترول خون و بهبود جریان آن در بدن و همچنین پیشگیری از وقوع سکته قلبی می شود. اگر می خواهید قلب سالمی داشته باشید بیشتر از این به بادمجان اهمیت بدهید.

علاوه بر آن بادمجان دارای درصد بالایی از فیبر است که به عملیات هضم غذا در بدن کمک می کند.

بادمجان به دلیل داشتن ویتامین ب نوع 2 همچنین  به سالم ماندن سیستم عصب بدن کمک می کند،  منجر به توازن هورمون های بدنی و بهبود عملکرد کبد می شود.

بادمجان همچنین سطح گلوکز خون را تنظیم می کند؛ توصیه می شود در وعده های غذایی متنوع روزانه خود از بادمجان برای کاهش وزن استفاده کنید چرا که عملیات سوخت و ساز را نیز به خوبی در بدن شما انجام می دهد.

 

 

بازدید کلی 34 , بازدید امروز 1
"تسلا" ادعا می کند که می تواند مشتریان خود را کنترل کند
آیا پدر آلمانی ترامپ را می شناسید ؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *