بهاره رهنما بازیگری است که به گفته خیلی از دوستانش هیچ گاه خسته نمی شود و شور زندگی همیشه در او وجود دارد.  با بهاره رهنما از رژیمی که باعث شده ۷ کیلوگرم وزن کم کند؛ صحبت کرده ایم. با ما همراه شوید.

 

 

داستان کم کردن وزن از کجا شروع شد؟
همه اش زیر سر پریاست (می خندد). الان که پریا به سن نوجوانی رسیده، احساس کردم دوست دارد مادر لاغرتر و بشاش تری داشته باشد یا حتی دوست دارد با هم به کوه برویم چون پریا ورزش را خیلی دوست دارد و با شنا، سوارکاری و تنیس هم به خوبی آشناست. انصافا انرژی خوبی هم به من داده؛ مثلا هر موقع که خسته می شوم، می گوید: «مامان! یک مورچه برای رسیدن به دانه اش هزار بار هم که شده تلاش می کند تا بالاخره دانه اش را به خانه اش ببرد، پس خسته نشو.»

برنامه ریزی خاصی هم برای کم کردن اضافه وزن دارید؟
بله، با پریا قرار گذاشتیم در طول یک سال ۲۰ کیلوگرم وزن کم کنم و خدا را شکر از بهمن ماه که این برنامه را گذاشتم، توانسته ام ۷ کیلوگرم کم کنم.

البته چاقی به ژنتیک هم خیلی ارتباط دارد.
صددرصد همین طور است. خانم های خانواده ما این ژن را دارند و از یک سنی به بعد چاق می شوند اما با این همه فکر می کنم با کمی اراده می شود به وزن دلخواه رسید.

هیچ وقت به این فکر نکردید که اگر کمی لاغرتر شوید، اتفاق های بهتری حتی در ارتباط با کارتان می تواند بیفتد؟
واقعا این مساله هیچ وقت مانع کارم نبوده. مشکل من چیز دیگری است؛ من آدمی هستم که وقتی خیلی از لحاظ فکری درگیرم، دوست دارم غذا بخورم، به خصوص شیرینی جات و در یک زمانی چون هم درس می خواندم و هم کار می کردم، با خوردن سعی می کردم خودم را آرام کنم برای همین اضافه وزنم بیشتر شد.

گویا از طب سنتی هم در رژیم تان استفاده کرده اید؟
همین طور است. ما در ایران گیاهانی داریم که بسیار ارزشمند هستند و به نظر من مثل جواهر می مانند. برای همین به توصیه پزشک از گیاهان و جوشانده های طبیعی هم استفاده می کنم.

مثلا از جوشانده چه گیاهانی؟
از سبزی هایی مانند جعفری، گشنیز، شیرخشت و چای سبز.

به نظرتان بهترین ورزش برای کم کردن وزن چیست؟
پیاده روی! باور کنید هیچ زحمتی ندارد فقط کافی است کفش خوب بپوشید و اراده کنید که وزن تان را پایین بیاورید. به نظرم پیاده روی حتی از لحاظ روانی به آدم خیلی کمک می کند چون باعث می شود در یک فضای باز فکر کنی و افکار ناخوشایندت را بیرون بریزی پس پیاده روی را جدی بگیرید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 15 , بازدید امروز 1
گفت و گو با «شبنم قلی خانی» از دنیای مد، همسر و سینما
مهرداد صدیقیان از ترفندهای خوش تیپ بودنش می گوید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *