امروزه استفاده از  اسکوترهای برقی، به دلیل مزیت هایی که دارد رو به افزایش است. مزیت هایی چونحمل و نقل درون شهری ارزان و سریع، کمک به جلوگیری از آلودگی در محیط زیست، یک ورزش بسیار مناسب برای تقویت عضلات مچ و ساق پا، تولید نشاط و هیجان که باعث جوان شدن و طراوت شما می گردد و…

در ادامه نکاتی را برای شما آورده ایم که هنگام خرید اسکوترهای برقی باید رعایت کنید:

 

جنس و وزن بدنه
اسکوتر برقی اصولا باید وسیله سبکی باشد. جنس بدنه این وسیله هم هنگاهی که وزن زیادی نداشته باشد و از مقاومت خوبی برخوردار باشد خیلی مهم نیست. روتین ترین اسکوترهای برقی از جنس پلاستیک ABC هستند. اسکوتر های دیگری هم هستند که با آلیاژهای مختلفی مثل آلیاژ آلومنیوم یا منیزیم ساخته شده اند که خب گران ترند. وزن متناسب برای یک اسکوتر بین ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم است.

 

قدرت موتور
خیلی از اسکوترها معمولا دو موتور دارند و هر موتورشان قدرتی معادل ۳۵۰وات دارد. این قدرت معمول یک اسکوتر برقی است و نمونه هایی با قدرت بالاتر هم وجود دارد.

 

تحمل وزن
۱۰۰کیلوگرم وزنی است که بسیاری از اسکوترهای بازار تحمل می کنند. البته خیلی از این رونده های دو چرخ با تحمل وزن های بیشتر نمی گذارند حسرت به دل افراد سنگین وزن بماند. اگر جزو این دسته اید می توانید بگردید تا اسکوتر مناسب خود را پیدا کنید.

 

زمان شارژ
خب این اسکوترها برقی هستند و باید زمان های ویژه ای برای شارژ آن ها در نظر گرفت. پایین بودن این زمان شارژ یکی از محاسن بزرگ اسکوتر است. اسکوترهای نرمال بازار باتری داخلی ۳۶ ولت ۴۴۰۰ میلی آمپر خود را در مدت نزدیک به دو ساعت به طور کامل شارژ می کنند.

 

مسافت طی شده
مسافت طی شده اسکوترها با هر دوره شارژ کامل رقمی بین ۱۰ تا ۳۰ کیلومتر است. این مسافت طی شده فاکتور مهمی در قیمت گذاری یک اسکوتر خواهد بود.

 

سرعت
اصولا این وسیله قرار نیست خیلی تند بروند. اسکوتر برقی قرار نیست حکم موتورسیکلت را برایتان بازی کند. همین باعث می شود که این وسیله خیلی سریع نرود. به علاوه محدودیت در کنترل آن دلیل دیگری است بر محدودیت سرعتش. اسکوترهای معمولی بازار سرعتی بین ۱۰ تا ۲۵ کیلومتر در ساعت دارند.

 

و دیگر اینکه:
خیلی از اسکوترها قابلیت هشدار تمام شدن شارژ دارند. یعنی هنگاهی که شارژ اسکوتر به ده درصد برسد سرعت آن کم و کمتر می شود. در کنار این قابلیت طی مسافت شیب دار، اسپیکر بلوتوث، چراغ های ال ای دی جلو و روشن شدن چراغ های ال ای دی موقع گردش به طرفین از جمله قابلیت های دیگر مدل های مختلف اسکوترهای برقی است.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1
با این ١٠ ترفند می توانید با بودجه محدود هم شیک پوش باشید
با این ۷ راهکار هوای خانه تان را سم زدایی کنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *