اگر تا به حال نشنیده اید، باید بگوییم که هوای درون خانه های ما اغلب آلوده تر از هوای بیرون است و مبلمان، لوازم جانبی، سیستم­ های گرمایش و سرمایش و حتی محصولات تمیزکننده می توانند مواد شیمیایی بسیار مضری از خود آزاد کنند.

با ما همراه باشید تا با استفاده از ۷ روشی که در ادامه به شما معرفی می­ کنیم به خانه خود طراوت بخشید و از آن در برابر مشکلاتی جدی محافظت کنید:

۱. گیاهان خانگی بخرید

دهه ها پیش، ناسا عشق ما به گیاهان آپارتمانی را با مطالعه ای که اثبات می کرد آنها سم ­زداهای شگفت انگیزی هستند توجیه کرد، و پیشنهاد کرد که در هر ۱۰۰ فوت مربع از فضای داخلی یک گیاه وجود داشته باشد. مطالعه ای دیگر از دانشگاه ایالتی نیویورک نشان داده است که گیاهان خانواده آناناس موثرترین گیاهان در فیلتر کردن ترکیبات آلی فرار هستند (آنها حدود ۸۰ درصد این ترکیبات را از بین می­ برند!). بهترین گزینه های دیگر شامل گیاه گل گندمی و سانسِوِریا هستند.

۲. تمیز کننده های شیمیایی را بیرون بریزید

نوشته های طولانی که روی برچسب تمیز کننده ها می بینید ادعا می کنند که هرگونه ویروس و باکتری سطوح را پاک می­ کنند، اما در واقع ضرر آنها بیشتر از سودشان است. برخی از این مواد منجر به آسم، عفونت دستگاه تنفس و حتی برخی از سرطان ها می­ شوند، بنابراین همه آنها را با گزینه ­های طبیعی عوض کنید.

۳. مراقب قارچ ها باشید

بیش از نیمی از خانه ­ها به قدری مرطوبند که محیطی مناسب برای رشد قارچ هایی که می ­توانند برای سلامت افراد (آلرژی ­ها، ناراحتی­های سینوس و حتی آسیب به سیستم عصبی) بسیار خطرناک باشند فراهم می کنند. برای خشک نگه داشتن فضاهایی از خانه مانند آشپزخانه و حمام که مستعد رشد قارچ هستند، به فکر یک دستگاه رطوبت­ گیر باشید و هر وقت که آشپزی می کنید یا دوش می گیرید در صورت وجود دریچه­ های سقف یا خروجی های دیگر هوا، آنها را باز کنید.

۴. نقاط پنهان را غافلگیر کنید

به جاهایی که معمولا وقتی سطوح را سریع تمیز می کنید تمیز نمی شوند فکر کنید و آنها را یادداشت کنید، با دستگیره ها، بالای قفسه ­های کتاب، درون کابینت­ ها شروع کنید. سپس برای پاک کردن آنها با پاک کننده ­های طبیعی وقت بگذارید. ما عاشق ترکیب جوش شیرین و آب به عنوان خمیر تمیز کننده هستیم و برای پاک کننده سطوحی که ضدعفونی کننده باشد لیمو و سرکه را به شما پیشنهاد می ­دهیم.

۵. فیلترهای جدید بگیرید

مطمئن شوید آبی که می نوشید تا حد ممکن تمیز است، از فیلترهایی استفاده کنید که کروم-۶، آرسنیک، باریم، مس، سرب و فلوراید را نیز فیلتر می­ کنند. برای تصفیه هوا مخصوصا اگر از آلرژی فصلی رنج می ­برید فیلتری بخرید که گرد و خاک، شوره حیوانات خانگی و مایت­ ها را به خود می گیرد. فیلترها را هر ۶ ماه تعویض کنید.

۶. روغن­ های خوشبو را بهترین دوستان خود کنید

روغن ­های آنتی باکتریال مانند روغن لیمو، اسطوخدوس و درخت چای را برای داشتن یک اسپری خوشبو به آب اضافه کنید و برای تمیز کردن تقریبا تمام سطوح از آن استفاده کنید.

۷. عاداتی جدید ایجاد کنید

سیاست­ های جدیدی برای داشتن فضایی تمیز در خانه در نظر بگیرید. از مهمانان خود بخواهید کفش­ هایشان را بیرون از خانه در آورند، تا جایی که ممکن است برای تهویه هوا پنجره را باز کنید و در کارهای هفتگی خود زمانی برای گردگیری تعیین کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 11 , بازدید امروز 1
اگر می خواهید اسکوتر برقی بخرید، این نکات را بدانید!
چگونه مرغ سوخاری رژیمی درست کنید؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *