داشتن یک خانواده خوب و سالم و زندگی آرام در کنار فرزندان لذت بخش ترین نعمتی است که بطور رایگان در اختیار ما قرار گرفته است و ما می توانیم با بکارگرفتن روش هایی تعاملات مثبت و شادی بین اعضای خانواده مان ایجاد کنیم و از گفتگو کردن و بودن کنار یکدیگر بیشتر لذت ببریم.این روش ها به شرح زیر است:

۱- همکاری

در یک خانواده منسجم همه برای انجام یک کار با هم و در کنار هم تلاش می کنند و نتیجه ی یک کار گروهی قطعا بهتر از کار فردی است.
این کار موجب انگیزه همه افراد خانواده برای مشارکت و بروز خلاقیت حتی در کودکان می شود.

۲- ورزش

شما می تواند آخر هفته ای بانشاط داشته باشید اگر به یک پیاده روی خانوادگی با ورزش دسته جمعی بروید.چون در این صورت هیجان و آرامش را در کنار همدیگر تجربه می کنید.

۳- مسابقه در خانه

شما می توانید به جای بردن فرزندتان به کلاس های مختلف با کمی خلاقیت آن ها را در خانه مشغول کنید و برایشان مسابقه های مختلف ترتیب دهید تا خلاقیت شان تقویت شده و کار گروهی را یاد بگیرند.

۴- کارهای خانه

شما می توانید برای تشویق کودکتان به کار کردن در خانه ، جایزه تعیین کنید که هرکس اتاقش را سریعتر تمیز کرد چه جایزه ای را می برد.

این کار نه تنها اعضا خانواده را نسبت به کارهای شخصی شان مسئولیت پذیر می کند بلکه همیشه خانه تمیز و مرتب نگه داشته می شود.

۵- بازی دسته جمعی

همیشه یک بازی جمعی را برای پایان هفته هایتان در نظر بگیرید مثل فوتبال، والیبال و …این کار هم به سلامت جسمی شما کمک می کند و هم در خلال بازی می توانید موضوعات زیادی را به فرزندانتان بیاموزید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 7 , بازدید امروز 1
دکوراسیون خانه کودکی های هری پاتر را ببینید!
چه کنیم در پاییز دچار سرماخوردگی نشویم؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *