۱- گریپ فورت:
ویتامین سی به سوخت و ساز مناسب چربی کمک می کند؛ غذاهای مملو از ویتامین سی و میوه های سرشار از این ویتامین، همچون گریپ فورت انتخاب مهمی برای چربی سوزی هستند.
مصرف نصف گریپ فورت در وعده صبحانه و یا حدود ۳۰ دقیقه قبل از صرف غذا به احساس سیری و پیشگیری از اضافه وزن کمک می کند.

۲- فلفل سیاه:
پیپرین موجود در فلفل سیاه، نشانه هایی از کاهش تشکیل سلول های چربی را در بدن نشان داده است. فلفل سیاه همچنین به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند. این خبر مهم برای افرادی که به دنبال یک راه حل آسان برای کاهش وزن می گردند، مژده خوبی است.

۳- دارچین:
دارچین به کاهش دهنده سطح قند خون معروف است؛ دارچین می تواند به سرکوب کردن اشتها کمک کند. اضافه کردن دارچین به چای، قهوه و ماست از بهترین روش های مصرف دارچین است.

۴- تخم مرغ:
تخم مرغ کم کالری و حاوی هفت گرم پروتیین و سایر مواد مغذی مفید است.  مطالعات نشان داده است که مصرف تخم مرغ در وعده صبحانه به اندازه قابل توجهی مقدار مصرف کالری در بقیه روز را کاهش می دهد.
همچنین پروتئین موجود در تخم مرغ باعث سوختن چربی های شکمی می شود. دلیل این ویژگی نیز ساختار خاص اسیدهای آمینه موجود در پروتئین آن است.

۵- سیب:
زمانی که پای کاهش وزن به میان می آید،  میوه ها به کمک شما می آیند. زمانی که سیب با پوست مصرف می شود مقدار کافی فیبر و آب به بدن شما می رساند و سبب می شود که احساس سیری کنید.

۶- چای سبز:
ترکیبات موجود در چای سبز باعث سرعت گرفتن سوخت و ساز بدن می شود. افزودن عسل و لیمو ترش به چای سبز نه تنها باعث افزایش فواید سلامتی آن می شود، بلکه این چای را خوشمزه تر هم می کند.

۷- بادام:
هرچند آجیل ها در کل به کاهش چربی بدن کمک می کنند، اما بادام بهترین آن هاست. بادام مملو از پروتئین، فیبر و چربی های مفید برای سلامت قلب است. مصرف حدود ۲۳ بادام باعث می شود که فرد احساس سیری کند.

۸- فلفل قرمز:
فلفل قرمز حاوی ماده ای به نام کپسایسین است که اشتها را سرکوب می کند. تحقیق در زمینه ساختار این ماده غذایی و چگونگی عملکرد آن در سیستم بدن نشان داده، استفاده از فلفل تند می تواند کمک بزرگی برای کاهش وزن باشد.

۹- قهوه:
مطالعات نشان داده است که قهوه به ویژه کافئین موجود در آن، سبب سرعت گرفتن فرآیند سوخت و ساز بدن می شود. با این وجود توجه داشته باشید که مصرف بسیار زیاد کافئین می تواند اثرات بسیار مضری بر بدن داشته باشد. بنابراین تنها روزی یک تا سه فنجان قهوه مصرف کنید.

۱۰ -سبزیجات:
سبزیجات سرشار از مواد مغذی و فیبرهای شگفت انگیز هستند که انسان را سیر نگاه می دارند. توصیه می شود که هر فرد روزی دو تا سه فنجان سبزیجات مصرف کند. برای ناهار و شام حتما برای پیش غذا و یا به عنوان غذای اصلی سالاد سبزیجات مصرف کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 11 , بازدید امروز 1
هنگام تحویل خودرو به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
تماشا کنید: رونمایی از خانه 10 میلیون یورویی مسعود اوزیل، ستاره آلمانی فوتبال

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *