چرا رانندگی موتور بدون گواهینامه دیوانگی محض است؟

فرض کنید که اصلا پلیس هم به شما گیر نمی دهد و موتورتان را هیچ وقت توقیف نمی کند. در صورت بروز تصادف، حتی اگر راننده خودرویی که به شما می زند، مست لایعقل باشد، تا وقتی که گواهینامه ندارید، مقصر شمایید. خسارت خودرو را هم باید پرداخت کنید. ضمناً بیمه هیچ مسئولیتی در قبال شما نمی پذیرد. اگر گواهینامه ندارید، بیمه یک برگه دکوری است. اگر خدای نکرده به عابر بزنید، اتفاق بسیار بدی می افتد. اگر عابر فوت کند، قتل عمد محسوب می شود. اگر ولی دم به دنبال قصاص نباشد، تازه وارد فاز دیه می شویم. بیمه یا خودش را کنار می کشد، یا اگر وکیل درست حسابی در دادگاه باشد، ظاهرا قوانینی وجود دارد که طبق آن، بیمه دیه عابر را پرداخت می کند، اما به همراه جمعی از وکلای کارکشته، به عنوان شاکی خصوصی، رأسا وارد عمل شده و مبلغی که به عابر پرداخت شده را از شما می گیرد. (این ها را یک نماینده بیمه یادمان داد!)

 

مدارک مورد نیاز

مدرک مشخص کننده وضعیت خدمت: اشتغال به تحصیل، پایان خدمت، معافیت، کارت پرسنلی، برگ اعزام. (ظاهرا برگه فراغت تا ۱ سال اعتبار دارد اما بین علما اختلاف نظر هست. اگر برگه فراغت دارید و منتظر تحصیل در مقطع بعدی هستید، اصرار کنید که ثبت نامتان کنند، و نهایتاً نتیجه استعلام کامپیوتری مشخص می کند که می توانید ثبت نام کنید یا خیر. اگر غیر مجاز بودید، به اجبار باید دفترچه خدمت پر کنید که خودش یک هفته ای کار دارد!)

۸ قطعه عکس رنگی. (بله ۸ قطعه عکس رنگی. برای ما هم سوال است که چرا. ولی ۸ قطعه عکس رنگی جدید. روی این عکس به جرأت بیشتر از عکس ویزای امریکا سخت گیری می کنند. باید خیلی جدید باشد، عکس شناسنامه نباشد، ریش و مو مطابق عرف، گوش پیدا باشد، زمینه سفید باشد، پیرهن سفید نباشد)

هزینه ثبت نام کلاس

اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی، و گواهینامه ماشین در صورت وجود

ادامه مراحل

بعد از این مثل گواهینامه ماشین، اول می روید معاینه چشم. رویه ی پیچیده ای ندارد.  یک مقدار هزینه معاینه است، و یک مقدارد هم باید فیش واریز کنید در بانک ملی. اطلاعات حساب را آموزشگاه به شما می دهد. سپس دوباره به آموزشگاه مراجعه می کنید و ۸ جلسه کلاس تئوری شروع می شود. حواس تان باشد، برای شرکت در کلاس، وارد نوبت می شوید، و ممکن است کلاس تان از ۲ هفته بعد شروع شود. وقتی که شروع شد، ۸ روز پشت سر هم، در یک ساعت خاص باید در آموزشگاه حاضر شوید. پس از ۸ جلسه، یک امتحان مقدماتی آیین نامه می دهید و اعزام می شوید به شهرک آزمایش. برای گواهینامه موتور، آموزش عملی اختیاری است.

 

شهرک آزمایش

اول با تحویل مدارک آموشگاه، نوبت امتحان اصلی کامپیوتری آیین نامه را می گیرید. اگر با موفقیت امتحان را پشت سر گذاشتید، به قسمت امتحان عملی معرفی می شوید. امتحان عملی موتور ظاهرا خیلی ساده است. سه کله قندی با فاصله کمتر از طول یک موتور، در یک مسیر نسبتا باریک قرار گرفته اند. از بین این سه، باید زیگزاگ حرکت کنید، دور کله قندی آخر، دور بزنید و همین مسیر را زیگزاگ برگردید. و تمام.

معمولا هر کس حداقل ۴ بار در امتحان عملی رد می شود. به همین دلیل ثبت نام در سیستم شهرهای دیگر اصلا مقرون به صرفه نیست. به موانع نباید برخورد کنید، روی خطوط نباید بروید، حتما باید به میزان قابل قبولی گاز بدهید و به هیچ وجه پایتان را از روی رکاب بر ندارید. لرزش دست هم نباید داشته باشید. افسر باید از تسلط شما بر موتور مطمین شود. خصوصا باید بتوانید با کلاچ سرعت موتور را کنترل کنید. به همین دلیل، یک پیک موتوری که صبح تا شب روی موتور است، ممکن است به علت رانندگی غیر اصولی، بارها در این آزمون رد شود. ضمنا موتوری که با آن امتحان می گیرند، سی جی ۱۲۵ است. اگر می خواهید تمرین کنید، با همین موتورها تمرین کنید. برای قبول شدن در این امتحان، قطعاً باید تمرین قابل توجهی کرده باشید.

هر بار که در این آزمون رد می شوید، باید یک هزینه ای را پرداخت کنید و فردا صبح دوباره می توانید در امتحان شرکت کنید.

پس از موفقیت

در یک تاریخ مشخص، مدارک را تحویل می دهید (اگر گواهینامه ماشین دارید، اینجا تحویل می دهید) و منتظر می مانید تا گواهینامه تان بیاید درب منزل. مبارک باشد انشاءالله.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 42 , بازدید امروز 1
با دکوراسیون منزل تام کروز آشنا شوید
نکاتی کلیدی که برای مواجهه شدن با افراد سرسخت و غیرمنطقی باید بدانید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *