در اطراف همگی ما از دوستان و آشنایان و اقوام کسانی وجود دارند که غیرمنطقی و بداخلاق هستند و اگر شما هم تحت تاثیر رفتارهای آن ها قرار بگیرید همه چیز می تواند به سرعت خراب شود.

پس باید آمادگی روبرو شدن با هر فردی را در زندگی داشته باشیم و بتوانیم با رویکردهای مناسب، تحمل آن ها را برای خودمان راحت تر کنیم.

١-رویکرد نزدیکی

زمانی که با افراد سرسخت یا بداخلاق روبرو می شوید یکی از گزینه های روبرو شدن با آن ها ، برخورد از نقطه مقابل رفتار آن هاست.سعی کنید به آن ها نزدیک شوید و با آن ها با مهربانی برخورد کنید.البته این روش برای افراد غرغرو و دمدمی مزاج جواب نمی دهد.

در واقع یکی از دلایلی که این افراد بداخلاقی می کنند و روی عقاید غیرمنطقی شان پافشاری می کنند این است که احساس می کنند شنیده و یا درک نمی شوند، پس باید بیشتر به آن ها بها داد و حرف هایشان را شنید.

٢-رویکرد مواجهه

صبر همیشه بهترین گزینه در ارتباط با این افراد است پس هیچ گاه در ارتباط با افراد سرسخت و غیرمنطقی نباید از روی احساستان تصمیم بگیرد زیرا اوضاع خراب تر می شود.پس کمی صبر کنید و از روش عوض کردن بحث استفاده کنید تا آن ها از رفتاری که دارند عقب نشینی کنند، اگر این روش هم جواب نداد می توانید پیشنهاداتی را که به ذهن تان برای حل مساله می رسد را مطرح کنید.

از جر و بحث با این افراد در وضعیتی که اخلاق نا متعادلی دارند پرهیز کنید و تا جایی که می توانید ملایم تر و با احترام کامل با آنها صحبت کنید و رفتار دوستانه خود را تا انتها ادامه دهید زیرا هر رفتار متقابلی از سمت شما باعث تشدید رفتارهای منفی در فرد بد اخلاق می شود.

٣-رویکرد تسلیم

این رویکرد در طولانی مدت جواب نمی دهد.شما می توانید ارتباطتان را با این افراد کمتر کنید ولی اگر چاره ای جز رویارویی با آن ها ندارید می توانید در مقاطعی آن ها را تایید کنید . گاهی خودتان را جای آن ها بگذارید و در مقابل حرف هایشان موضع گیری نکنید، این کار آن ها را از پافشاری بر مواضعشان خسته می کند.

۴-رویکرد فاصله گرفتن

این فاصله گرفتن صرفا به معنای قطع ارتباط با این افراد نیست بلکه شما می توانید اگر فرد مقابل همکارتان است خودتان را به لحاظ فیزیکی از او دور نگه دارید، مکان نشستن تان را تغییر دهید یا تماس چشمی تان را درهنگام صحبت کردن با او کمتر کنید.

البته این راه حل به نوعی پاک کردن صورت مسئله است، اما به شدت کاربرد دارد، در ضمن هیچگاه در قبال این افراد خودتان را به زحمت نیاندازید و مودبانه درخواست های آن ها را رد کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 8 , بازدید امروز 1
چگونه گواهینامه موتور سیکلت بگیریم؟
پرنس هری و مگان مارکل کدام سلبریتی ها را برای عروسی‎شان دعوت می کنند؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *