اگر در فکر تغییر دکوراسیون آشپزخانه منزل خود هستید و نمی دانید از کجا و چگونه باید شروع کنید با ادامه مطلب همراه ما باشید.

انتخاب سبک
راه های پر هزینه زیادی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد. از تغییر دادن کابینت ها،  گاز،  یخچال و وسایل اساسی آشپزخانه گرفته تا تغییر میز و صندلی و وسایل دم دستی آشپزخانه. بهتر است این راه های پر هزینه را فراموش کنید.
شما با انتخاب یک سبک یا تم برای آشپزخانه می توانید تنوع اساسی در فضای آن ایجاد کنید. این سبک می تواند برگرفته از فرهنگ کشورها باشد؛ مانند تم آشپزخانه های فرانسوی که نیازمند پارچه های کتانی شطرنجی،  بشقاب های دیوارکوب  و … است. یا می توانید یک میوه یا بخشی از طبیعت را به عنوان تم اصلی آشپزخانه تان انتخاب کنید؛ مثلا تم لیمو!  که سرشار از رنگ زرد و سبز و انرژی است.
پس از انتخاب سبک، تلاش کنید تا با کمترین هزینه ها و استفاده از در دسترس ترین وسایل آن را اجرا کنید. استفاده از قوطی ها و شیشه های بی مصرف، ظرف های تک مانده و دور ریختنی های مفید را فراموش نکنید.

رنگ ایده آل تان را انتخاب کنید
بسیاری از تم  ها یا سبک ها زمینه رنگی مشخصی دارند. پس در انتخاب تم به رنگ زمینه ای مورد علاقه تان هم فکر کنید. برای آشپزخانه بهتر است رنگ هایی را انتخاب کنید که آلودگی ها و لکه ها را به خوبی نشان می دهند. ترکیب رنگ کبالت زرد و آبی، نشان دهنده یک تم فرانسوری است. ترکیب قرمز و طلایی، یادآور آشپزخانه های سلطنتی انگلستان است. سبز ملایم و آبی روشن شما را به یاد ایران خودمان می اندازد و احتمالا صورتی شما را به آشپزخانه های استرالیایی نزدیک می کند.

زندگی را در آشپزخانه به جریان بیاندازید
هنگامی که موفق به انتخاب تم و رنگ مورد نظرتان شدید، نوبت به جان بخشی به آشپزخانه می رسد. آشپزخانه شما باید گرم و سرشار از زندگی باشد. برای این  کار از رنگ های مکمل تم اصلی و رنگ های گرم برای انتخاب دستمال های آشپزخانه،  پیش بند آشپزی و رومیزی خانه تان کمک بگیرید. در انتخاب این اجزاء جانبی جسور باشید؛ استفاده از ترکیب های شطرنجی، گُل گُلی، ابر و باد و … حس جاه طلبی شما را در آشپزخانه نمایان می کند. خیلی نگران قضاوت ها نباشید. قرار است شما از بودن در آشپزخانه لذت ببرید پس جسارت در انتخاب را فراموش نکنید.
علاوه بر بخش های پارچه ای می توانید با اضافه کردن ظرف های سفالی تزئینی،  قوطی های تزئین شده وسایل استفاده شده،  فلفل های رنگی که از نخ آویزان کرده اید، شیشه های ترشی و… روح زندگی را به آشپزخانه تان بیاورید.

 

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 139 , بازدید امروز 1

تصاویر (برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ، روی آن‌ها کلیک کنید)

آموزش share کردن اینترنت تلفن های همراه اندرویدی
تماشا کنید: بیوگرافی دهقان فداکار به بهانه درگذشت او

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *