استفاده از تلگرام در حالی همه گیر شده است که با به وجود آمدن کانال ها و عدم امکان قابلیت حذف اطلاعات دریافت شده در کانال برای برخی از کاربران مشکلاتی ایجاد شده بود و برای پاک کردن این اطلاعات اضافی راه های زیادی را امتحان می کنند که گاهاً مثمر ثمر نیست.
مدیریت Cache در نسخه جدید تلگرام به شما این امکان را می دهد اطلاعات موردنظر مربوط به هر کانال یا همه کانال ها را به راحتی حذف کرده و در صورت نیاز با مراجعه مجدد به کانال موردنظر، آن ها را از سرورهای ابری تلگرام فراخوانی کنید. این قابلیت در نسخه ۳.۳.۲ تلگرام افزوده شده و برای سیستم عامل اندروید و آی او اس قابل استفاده است. برای بهره مندی از این قابلیت و پاکسازی حافظه کش نرم افزار به این روش عمل کنید:

۱ـ ابتدا به یکی از لینک های زیر مراجعه کرده و نرم افزار تلگرام نصب شده روی دستگاه هوشمند خود را به جدیدترین نسخه به روزرسانی کنید:
Android:https://telegram.org/dl/android iOS:https://telegram.org/dl/ios ۲ـ نرم افزار را اجرا کرده و پس از مراجعه به منوی اصلی روی Settings فشار دهید.
۳ـ اکنون با اسکرول کردن صفحه تنظیمات و مراجعه به بخش Cache Settings گزینه های مختلفی برای پاکسازی حافظه کش در اختیار شما قرار می گیرد.
۴ـ شما می توانید با فشار روی گزینه Clear Cache و انتخاب هر یک از موارد دلخواه، عملیات پاکسازی حافظه را آغاز کنید. (عملیات پاکسازی حافظه کش، فقط اطلاعات دریافت شده در حافظه را حذف می کند و این اطلاعات اعم از ویدئو، صوت، عکس و… در سرورهای ابری تلگرام موجود بوده و با دسترسی مجدد شما به کانال موردنظر دوباره فراخوانی شده و در اختیار شما قرار می گیرد.پس نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشید.)
نکته:در سیستم عامل آی او اس می توانید حافظه کش مرتبط با چت های فرد به فرد را نیز پاکسازی کرده و در سیستم عامل اندروید ، این پاکسازی محدود به کانال ها و سوپر گروه ها می شود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید مقدار مقابل گزینه Keep Media در صفحه تنظیمات حافظه است. در این بخش می توانید مقادیر مختلفی همچون همیشه، یک هفته و یک ماه را انتخاب کنید که انتخاب گزینه های یک هفته و یک ماه موجب می شود تا اطلاعات ذخیره شده در حافظه کش به طور خودکار پس از مشاهده نکردن مجدد در مدت زمان مشخص شده، از روی دستگاه حذف شوند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 43 , بازدید امروز 1
فلافل لبنانی، پیشنهادی برای شام امشب
٨ ترفند برای عکاسی بهتر و با کیفیت تر با گوشی موبایل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *