طراحی دکوراسیون یک آشپزخانه کوچک همواره یکی از دغدغه های افرادی است که در منزل خود آشپزخانه ی کوچکی دارند.

به دنبال تغییر شرایط مالی خانواده ها و ساخت خانه های کوچک ، متراژ آشپزخانه ها رو به کاهش است بنابراین بهترین طراحی کابینت آشپزخانه آن است که از کمترین فضا بهترین و بیشترین استفاده را بکنیم. پس با ما همراه شوید.


۱- تغییر جای برخی وسایل

به زمانی فکر کنید که مهمان های زیادی دارید و برای آن ها کلی تدارک غذا دیده و آشپزخانه تان شلوغ است برای اجتناب از این شلوغی بیش از حد، می توانید جای برخی وسایل مثل یخچال را عوض کنید یا گزینه بهتر آن که زاویه باز شدن در آن را عوض کنید تا به وسط آشپزخانه و محوطه فعالیت تان کشیده نشود.

۲- دکوراسیون کابینت

مهم ترین کار برای استفاده از همه ی فضاهای یک آشپزخانه کوچک طراحی کابینت هایی است که عرض کم و عمق زیادی برای جا شدن وسایل بیشتر داشته باشند.همچنین می توان با ایجاد باکس هایی از فضای پشت درهای کابینت برای جای انواع قاشق و چنگال استفاده کرد.

۳- استفاده از فضای عمودی

بر روی دیوارها می توان با ایجاد شلف و قفسه های متعدد برای نگهداری انواع ادویه جات، ظروف و یا دسته بندی کردن وسایل پراکنده و .. که در دسترس کودکان نباشد، استفاده کرد یا با زدن آویزهایی وسایلی را که قابلیت آویزان کردن دارند مثل انواع دستمال و پیشبند را روی آن ها آویزان کرد.

۴- انتخاب میز مناسب

برای انتخاب میز ناهار خوری می توانید از گزینه های تاشو استفاده کنید که در صورتی که استفاده نداشتید آن را کاملا جمع کنید یا اینکه از جزیره ی آشپزخانه تان به عنوان میز استفاده کرده و تنها برای آن صندلی تهیه کنید.

۵- تهویه مطبوع

آشپزخانه های کوچک به دلیل فضای کمی که دارند هنگام پخت و پز رطوبت و بوی غذای بیشتری را در خود نگه می دارند، برای تهویه بهتر از فن های تهویه آشپزخانه، هود و حتی قرار دادن گل در آشپزخانه می توان استفاده کرد.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 6 , بازدید امروز 1
خوش پوشی به سبک محمد رضا غفاری بازیگر سینما
چگونه و چه زمانی روغن موتور ماشین را چک کنیم؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *