امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگانی به گوشی های هوشمند همه کاره؛ خیلی از کارها آسان شده است. یکی از آن کارهایی که به وسیله گوشی در منزل انجام می شود، کارهای بانکی است. حال اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که کارهای بانکی خود را با گوشی انجام می دهید برای حفظ امنیت عملیات های غیر حضوری بانکی، لازم است یک سری نکات را بدانید و عمل کنید. در ادامه ۵ نکته مهم در این باره برای شما آورده ایم.

۱. اگر بانک عامل شما برنامه کاربردی همراه بانک (اپلیکیشن) خود را ارائه کرده است بهتر است آن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده و از دسترسی به  حساب بانکی خود از طریق مرورگر گوشی هوشمند خود جدا خودداری کنید. (برنامه کاربردی همراه بانک را تنها از سایت رسمی بانک موردنظر دانلود کنید.)

۲. اگر بانک عامل شما تنها خدمات خود را از طریق وب ارائه می کند (به این معنی که بانکداری موبایل را پشتیبانی نمی کند) از دسترسی به  حساب بانکی خود از طریق مرورگر گوشی آن هم بدون داشتن یک ضدویروس به روز و قدرتمند بر روی آن جدا خودداری کنید.

۳. از شبکه های بی سیم در مراکز عمومی برای انجام تراکنش های بانکی خودداری کنید و ارتباط بلوتوث را هنگامی که از آن بهره ای نمی برید خاموش نگاه دارید. در غیر این صورت با این کار شما راه را برای شنود و نفوذ افراد مهاجم نسبت به دریافت اطلاعات تراکنش بانکی و یا نصب برنامه های جاسوسی و دیگر بدافزارها بر روی گوشی هوشمند خود باز نگاه داشته اید.

۴. سیستم عامل و برنامه های کاربردی موجود در گوشی هوشمند را بروز نگاه دارید. به ویژه مرورگر اینترنت خود را، زیرا بیشتر بدافزارها از حفره های امنیتی نسخه های تاریخ گذشته برای نفوذ استفاده می کنند.

۵. از یک ضدویروس مناسب در گوشی هوشمند خود استفاده کنید. شما هیچ گاه نمی دانید چه زمانی نیاز به انتقال ضروری پول دارید و در این زمان از کدام یک از روش های بانکداری همراه استفاده خواهید کرد. ضدویروس های موبایل و ابزارهای ضدفیشینگ (Phishing ) باید شما را در برابر این گونه تهدیدات محافظت کنند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 5 , بازدید امروز 1
این ۵ اشتباه سوخت و ساز بدنتان را کند می کند
با این ترفندها از شر بوی بد سیگار از روی لباستان خلاص شوید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *