قوری و کتری های استیلی که به مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند، با گذشت زمان لکه ها به آرامی در آن ها نفوذ می کنند که به سختی از بین می روند.

ما در این مطلب روشی کاربردی را برای تمیز کردن قوری ها و کتری های استیل به شما معرفی می کنیم.

مواد لازم :

– قرص های تمیز کننده پروتز دندان

– سرکه سفید

– آبلیمو

– جوش شیرین

شیوه کار:

– ابتدا قوری یا کتری را با آب گرم پر کنید، سپس دو عدد قرص تمیز کننده ی پروتز دندان را در آن بیاندازید، و اجازه دهید مدت یک ساعت در همین حالت بماند.این قرص کمک می کند تا لکه ها و باقی مانده چای از کف وسیله جدا شود.

– یک عدد پارچه نرم را با سرکه سفید یا آبلیمو خیس کنید سپس در کف و دیواره های کتری یا قوری بکشید، این کار لکه های باقی مانده را از بین برده و آن را ضد عفونی می کند.

– اگر باز هم لکه های کوچکی باقی مانده است، خمیر جوش شیرین کاملا آن ها را از بین می برد.۳ قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک قاشق چایخوری آب ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند، سپس خمیر را روی پارچه ریخته و روی لک ها بکشید.

– شما همچنین می توانید ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین را در ۴ فنجان آب داغ ریخته و آن را به خوبی با هم ترکیب کنید و به مدت یک ساعت داخل قوری یا کتری بریزید.

– اگر املاح و رسوبات معدنی زیادی داخل آن ها قرار داد، می توانید یک حوله را در سرکه سفید خیس کرده و روی این رسوبات برای یک ساعت قرار دهید سپس با همین حوله آن ها را پاک کنید.

– هیچ گاه از مواد شیمیایی یا شوینده هایی که سفید کننده دارند در داخل قوری و کتری استفاده نکنید.

منبع: charechi.com

بازدید کلی 13 , بازدید امروز 1
دمنوش هایی فوق العاده برای پیشگیری از سرماخوردگی
اگر میخواهید خانه تان را بفروشید، مراقب باشید این ۵ اشتباه را نکنید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *