بر اساس پژوهشی که در سال ۲۰۱۴ انجام شده است، ۸۳ درصد از مردم خانه خود را بهترین سرمایه گذاری مالی می دانند و به همین خاطر برای فروش بزرگترین سرمایه باید بیشترین احتیاط را به خرج داد.

پس اگر می خواهید خانه تان را برای فروش بگذارید باید مراقب باشید و از این ۵ اشتباه دوری کنید.

۱- درک نادرست از ارزش واقعی ملک

قیمتی را که برای خانه تان می گذارید باید بر اساس منطقه ی سکونت، سال ساخت و برابر با قیمت خانه های مشابه با شما باشد ، اگر ارزش واقعی ملک تان را نمی دانید باید از آژانس های املاک کمک بگیرید.زمانیکه خانه را برای فروش گذاشتید و با گذشت یک ماه کسی برای خرید و دیدن خانه مراجعه نکرد ، قیمت بالایی را پیشنهاد داده اید.

۲- تمیز و مرتب نکردن خانه برای فروش

آیا می دانستید خانه هایی که ظاهر مرتب تری دارند ۵ تا ۷ برابر بیشتر به فروش می رسند؟ پس اگر قصد فروش دارید نه تنها باید دیوار ها یا پله های رنگ و رو رفته را سرو سامانی بدهید بلکه اساس منزل شما هم می توانند به فروش رفتن خانه تان کمک کنند.

۳- مذاکره نکردن

بهتر است پیش از وارد شدن به معامله یک قیمت منطقی را برای خانه تان در نظر گرفته و در عین حال جایی را هم برای تخفیف در نظر بگیرید.خریداران هم با توجه به توانایی که دارند دوست دارند برنده ی این معامله باشند پس بهتر است با آن ها هم تا جاییکه امکان دارد و هر دو ضرر نمی کنید مذاکره کنید.می توانید بسیاری از هزینه و تعمیرات خانه را به عهده آن ها بگذارید و تخفیفی را به جای آن در نظر بگیرید.

۴- پنهان کردن واقعیت

گاهی اوقات خانه شما ایراداتی مثل ترکیدن لوله، پوسیدگی و … دارد که هنگام فروش سعی می کنید آن ها را پنهان کنید اما این کار موجب می شود تا هنگام معامله یا پس از آن که خریدار متوجه قضیه شود، بتواند از شما به صورت قانونی شکایت کند.پس بهتر است ایرادات خانه را هنگام معامله نوشته و هر دو زیر آن را امضا کنید.

۵- نداشتن برنامه قبلی

بهتر است قبل از فروش خانه تان برای خرید و رفتن به خانه ای جدید برنامه ریزی درستی داشته باشید، بودجه تان را درست در نظر بگیرید تا دچار مشکلات مالی و بدهی های بعد از آن نشوید.تا زمانیکه خانه جدید را معامله نکرده اید خانه فعلی را نفروشید تا سردرگم نشوید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 8 , بازدید امروز 1
چطور لکه های داخل قوری و کتری های استیل را پاک کنیم؟
۲۰ حقیقت جالب از زندگی چپ دست ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *