همه علائمی که بدن ما از خود بروز می دهند می توانند نشانه ی بیماری یا کمبود یک ماده مغذی باشند.

اگرچه چربی زیاد موجب کلسترول و فشار خون می شود، اما چربی ها و روغن  ها ، در برنامه غذایی روزانه یکی از اجزای اصلی و مهم به شمار می  روند که کمبود آن ها تعادل رژیم غذایی را برهم می زند.

چربی جزء جدایی ناپذیر از بدن هر فرد است و بسیاری از ویتامین ها به صورت محلول در چربی هستند و شما می توانید از طریق نشانه هایی که در ادامه می آید کمبود این ماده را متوجه شوید.

۱- گرسنگی

اگر احساس می کنید که غذای کافی مصرف کرده اید اما هنوز احساس گرسنگی می کنید، این موضوع نشان می دهد که در وعده های غذایی تان روغن کمی وجود دارد زیرا روغن به احساس بیشتر سیری کمک می کند.پس بهتر است چربی و فیبر بیشتری را در وعده های غذایی تان قرار دهید.

۲- خشکی پوست

چربی در وعده غذایی برای سلامت پوست تان مهم است.اگر پوست تان خشک شده ، طراوت لازم را ندارد ، جوش می زند و پوسته پوسته می شود، بهتر است بدانید که چربی به دلیل امگا۳ برای خشکی پوست مناسب است و آلرژی های پوستی را کمتر می کند.چربی ها همچنین از ایجاد چین و چروک روی پوست و پیری زودرس جلوگیری می کنند.

۳- ضعف حافظه

چربی ها نقش اساسی در بهبود فعالیت ذهنی و عملکرد شناختی مغز دارند، پس اگر احساس می کنید حافظه تان ضعیف شده، بدنتان نیاز به اسید های چرب ضروری دارد .تحقیقات نشان داده چربی ها تاثیر مهمی در عملکرد تحصیلی دانش آموزان و تقویت حافظه در دوران میانسالی دارند.

۴- کمبود انرژی

اگر زود خسته می شوید، به احتمال زیاد چربی بدن شما کم است، کمبود چربی بدن موجب افزایش مصرف کربوهیدرات ها می شود که این موضوع موجب تغییر در میزان قند خون و احساس خستگی می شود.مصرف چربی ها علاوه بر تنظیم قند خون، انرژی شما را تقویت می کند. چربی ها دو برابر بیشتر از کربوهیدارت ها و پروتئین ها کالری دارند و در هر گرم چربی ۹ کالری وجود دارد در حالیکه در هر گرم پروتئین یا کربوهیدرات، ۴ کالری وجود دارد.

 

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 11 , بازدید امروز 1
بهترین اپلیکیشن های مسیریاب حال حاضر دنیا را بشناسید
به این ۸ دلیل آخر هفته ها خرید نکنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *