اغلب ما به دلیل مشغله کاری زیادی که داریم ترجیح می دهیم در پایان هفته به خرید لوازمی که به آن ها احتیاج داریم برویم و اکثر پاساژ ها و مراکز خرید به همین دلیل روزهای پنج شنبه و جمعه شلوغ هستند. ما در ادامه دلایلی را به شما معرفی می کنیم که نشان می دهند، خرید در آخر هفته به هیچ عنوان برایتان به صرفه نیست.

۱- ازدحام

اغب پاساژ ها و مراکز خرید در روزهای آخر هفته شلوغ هستند و به دلیل زمان بیشتری که افراد در این روزها دارند برای خرید لوازم خانه، پوشاک ، مواد غذایی و …اقدام می کنند در حالیکه به دلیل شلوغی شما خرید موفقی نخواهید داشت، مدت زمان زیادی را باید در صف بانک ها و عابر بانک ها بایستید و بیشتر سردرگم می شوید.


۲- خستگی

با توجه به اینکه آخر هفته ها فرصت خوبی برای استراحت کردن و آرامش در خانه است، خرید کردن در این زمان برعکس انرژی بیشتری از شما را می گیرد و به جای بازیابی انرژی برای آغاز یک هفته پرانرژی، خسته تر خواهید شد.

۳- هزینه بیشتر

با توجه به اینکه آخر هفته ، پاساژ ها مملو از افرادی است که به احتمال زیاد خریداران واقعی هستند، قیمت ها در این زمان بالاتر است زیرا فروشنده کاملا می داند که شما برای خریدتان وقت گذاشته اید و نمی خواهید هفته دیگر هم خودتان را خسته کنید ، فروشندگان می دانند کسانی که آخر هفته به خرید می آیند، قطعا می خواهند با دست پر به خانه بروند، پس قیمت ها را افزایش می دهند.

۴- خرید های اضافه

نج شنبه و جمعه به دلیل خستگی آخر هفته شما ترجیح می دهید خرید هایی اضافه بر آنچه می خواهید انجام دهید تا به آرامش بیشتری برسید و از طرفی با این خرید ها خسته شده و به سراغ وعده های آماده ی غذایی پرکالری ، با ارزش های غذایی کم و ناسالم در پاساژ ها می روید.درحالیکه خرید در اواسط هفته موجب این مسائل نمی شود.

۵- موجودی پایین فروشگاه ها

در اواخر هفته اغلب اجناس فروشگاه ها به دلیل فروش بیشتر، کمتر از روزهای بین هفته است و همین موضوع موجب می شود تا شما انتخاب های محدودتری داشته باشید.علاوه بر این بیشتر فروشگاه ها نیروی کمتری را برای فروش در اختیار دارند و همین مساله موجب می شود تا شما به نتیجه مطلوب نرسیده و دوباره وسط هفته به خرید بروید.

۶- برخورد نامناسب

فروشنده ها هم همانند همه کارمندان دیگر، روزهای آخر هفته خسته هستند و مطمانا با شوق و ذوق زیادی پذیرای خریداران نخواهند بود.درحالیکه در طول هفته انرژی بیشتری برای فروش دارند.

۷- تخفیف

اغلب تخفیف ها به دلیل کم بودن مشتری در اواسط یا اوایل هفته است و زمانی که شما پنج شنبه یا جمعه برای خرید مراجعه کنید، آن ها را از دست می دهید.

۸- تازگی مواد غذایی

مواد غذایی در اوایل هفته تازه تر هستند و اغلب فروشگاه ها در آخر هفته باری تحویل نمی گیرند و زمانی که شما آخر هفته گوشت، شیر و … خرید می کنید مطمان باشید که حداقل یک روز قبل بارگیری شده است.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 8 , بازدید امروز 1
این ۴ نشانه به شما می گویند که چربی بدنتان کم است
۴ قانونی که ثروتمندان همیشه رعایت می کنند

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *