برخی از سازمان ها و شرکت ها به کارمندان خود این امکان را می دهند که در محیط منزل و از طریق اینترنت کارهای شرکت یا موسسه را انجام دهند. این امتیاز می تواند هم مثبت باشد و هم منفی.ما به ارائه راهکارهایی به شما کمک می کنیم تا در حین کار در منزل جنبه های مثبت آن پررنگ تر شده و سالم بمانید.

۱- تمامی شرایط خوب برای کار کردن در یک وضعیت سالم مثل یک میز یا صندلی مناسب و یا کامپیوتر یا لپ تاپی را که احتیاج دارید تهیه کنید یا آن را از کارفرمایتان بخواهید.

۲- شما با کار در خانه این فرصت را دارید که برخلاف کار در اداره ورزش کنید و بین ساعاتی که کار می کنید تحرک داشته باشید.پس از نشستن های طولانی به شدت خودداری کنید.

۳- سعی کنید میز کار تمیز و مرتبی داشته باشید تا سالم تر باشید و استرس کمتری گریبانگیر شما شود.

۴- دورکاری به این معنی نیست که شما حتما از خانه باید کارهای اداری تان را انجام دهید. شما می توانید به پارک، کافی شاپ و یا جاهای دیگری بروید و از فضای باز هم استفاده کنید.پزشکان معتقدند این کار موجب بهبود حافظه کوتاه مدت، افزایش فعالیت ذهنی و کاهش استرس و افزایش ایمنی بدن می شود.

۵- سعی کنید وعده های مرتبی را به تغذیه تان اختصاص دهید و خستگی و بی انرژی بودن را از این راه دفع کنید.

۶- ساعاتی را در بین کار به روابط اجتماعی تان اختصاص دهید.متخصصان معتقدند مکالمات دوستانه، احتمال افسردگی، چاقی، بیماری های قلبی و مرگ های ناگهانی و زودهنگام را کاهش می دهد.

۷- لباس های تمیز، راحت و مرتب بپوشید اما لباسی را که حس خواب و استراحت خانگی را به شما می دهد استفاده نکنید و سعی کنید لباس راحتی را انتخاب کنید که کمی به فضای اداری هم نزدیک باشد.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 6 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: شرح ساخت جذاب ترین صحنه فیلم «دانکرک» به روایت کریستوفر نولان+زیرنویس فارسی
چگونه ترشی بادمجان با رب انار درست کنم؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *