همه ما حداقل یک بار دچار مشکل سردرد شده ایم، اما برخی افراد اغلب اوقات با این درد درگیر هستند.باید دقت کنید که همه سردردها معمولی نیستند و برخی علائمی که در ادامه به آن ها می پردازیم نشان می دهند که این درد می تواند خطرناک تر از آنچه فکرش را می کنیم باشد.

۱- اختلالات بینایی

اگر شما ناگهان دچار سردردهای مرتب و روزانه شدید، آن را جدی بگیرید چرا که می تواند نشانه ی یکی از بیماری های مرتبط با رگ های سر باشد. این بیماری اصولا در زنان و در سنین بالای پنجاه سال شایعتر است.پزشکان معتقدند اگر سردرد شما همراه با تاری یا اختلال در بینایی باشد، و این درد، در بالای چشم ها و پس سر احساس شود، می تواند نشانه ی این بیماری باشد، که در صورت مراجعه نکردن به پزشک متخصص، می تواند منجر به از بین رفتن بینایی و سکته مغزی شود.


۲- کرختی یک نیمه از سر

قلب ما از طریق رگ های خونی، به مغز خون رسانی می کند که مغز از این طریق، فعالیت های ابتدایی ما را مدیریت می کند و این خون را به قلب برمی گرداند اگر راه این رگ های خونی مسدود شود می تواند منجر به سکته شود.زمانیکه سردردهای شما پس از گذشت یک هفته بیشتر شد و یک نیمه از سرتان دچار بی حسی و ضعف شده و این حالت به شانه ها و بازوها هم کشیده شد، می تواند نشانه این باشد که بازگشت خون از مغز به قلب به درستی انجام نگرفته باشد و شرایط خطرناکی را ایجاد کند.

۳- گرفتگی گردن

سردردهای شدیدی که با گرفتگی گردن همراه است می تواند نشانه ای از بیماری خطرناک مننژیت باشد.۹۵ در صد از بیماران مننژیتی دچار سردردهایی همراه با گرفتگی گردن، تب و مشکلات ذهنی می شوند.


۴- سردرد پس از رابطه جنسی

یکی از نشانه های ایدز، سردردهای پس از رابطه جنسی است که به صورت سردردهای سینوسی هم ظاهر می شود که در صورت نادیده گرفتن بیماری تشدید خواهد شد.


۵- پس از تصادف یا ضربه

اگر شما تجربه آسیب را به سر خود دارید، و با گذشت ۱۰ روز هنوز درد دارید، لازم است که به آن توجه ویژه ای کنید. سردردهای پس از صدمه می توانند نشانی از ضربه مغزی باشد و نیاز به مراجعه و درمان فوری پزشکی دارد. حتی صدمات نسبتا کوچک به سر نیز می تواند منجر به خونریزی نامرئی شده و جمجمه را تحت فشار قرار دهد و نباید نادیده گرفته شوند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 6 , بازدید امروز 1
۵ نوشیدنی که برای کاهش وزن باید از آن ها صرف نظر کنید!
این ۷ سبزی را در سرما هم می توانید پرورش دهید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *