با سرد شدن هوا، شاید احساس کنید نمی توان در پاییز و زمستان گیاهان را در خانه پرورش داد درحالیکه سبزیجات ارگانیک در صورت رسیدگی مناسب، کود خوب و رطوبت کافی گزینه های خوبی برای پرورش در این فصول هستند.

ما در ادامه سبزیجات مناسب برای کاشت در فصل های سرد را نام می بریم.


۱- اسفناج

سفناج خواص تغذیه ای فراوانی از جمله آهن بسیار و ویتامین C و A دارد. اگر چه بهترین زمان کاشت اسفناج در بهار است اما این گیاه در پاییز و زمستان هم می تواند رشد کند اما رشد آن با سرعت کمتری صورت می گیرد.

۲- کلم پیچ

این سبزی از نوع قرمز و سفید، سرما و یخ بندان را تا حد زیادی می تواند تحمل کند و رطوبت و گرمای زیاد برای این گیاه مناسب نیست.


۳- هویج

قند موجود در هویج هنگام زمستان در یک جا جمع شده و اگر دقت کرده باشید این سبزی در فصول سرد شیرین تر است.هویج در پاییز و زمستان برای رشد به ۱۳۰ روز زمان نیاز دارد و مدت زمان زیادی هم می توان آن را نگهداری کرد.

۴- کاهو

کاهو بیشتر از گیاهان رشد یافته ی دیگر می تواند سرمای هوا را تحمل کند . این گیاه به سرعت رشد کرده و به آفتاب زیادی هم نیاز ندارد.

۵- شلغم

سرما باعث می شود تا شلغم شیرین تر شده و بوی تند آن از بین برود.این گیاه را می توانید به آسانی و در حجم زیاد در پاییز بکارید چرا که سرعت رشد خوبی دارد.

۶- چغندر

چغندر گیاه بسیار مقاومی است که در برابر سرما نیاز به هیچ محافظتی در برابر دمای هوا ندارد.این گیاه در زمستان رشد کرده و در بهار دوباره محصول می دهد.

۷- تره فرنگی

ساقه و برگ های تره فرنگی بسیار مغزی هستند ، و به راحتی در فصل زمستان دوام می آورند.این گیاه به آب و نور زیادی نیاز دارد.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 15 , بازدید امروز 1
اگر این علائم را دارید، حتما سردردتان را جدی بگیرید!
۱۵ راز و رمز زیرکانه آرایشی که هر خانمی باید بداند!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *