بدون شک مصرف مسکن ها هنگام بیماری، یکی از مهم ترین اقدامات برای مقابله با مشکل و درمان آن ها است اما متخصصان معتقدند مصرف بی رویه و خودسرانه این داروها نه  تنها بیماری را بهبود نمی بخشد، بلکه می تواند عوارض متعددی را نیز در پی داشته باشد.

بهترین راه در هنگام احساس درد و بیماری، فکر نکردن به درد است زیرا توجه مغز به درد، میزان درد را تشدید می کند و این برای شما تبدیل به یک عادت می شود و همیشه این کار را انجام می دهید.ما برای آزاد شدن ذهن شما هنگام درد پیشنهادهایی داریم که در ادامه به آن ها می پردازیم.

۱- یادآوری بهبودی

دائم به خودتان یادآوری کنید که همانطور که دردهای قبلی که داشته اید یک زمانی از بین رفته اند ، بیماری و درد الان شما نیز ازبین می رود و هیچ احساس دردی وجود نداشته که همیشگی باشد.

۲- مثبت باشید

شما با نوشتن جملات مثبت بر روی چند کارت و خواندن آن ها زمانی که تفکرات منفی به سمتتان هجوم می آورند می توانید از شرشان خلاص شوید.

۳- صحبت با دوستان

زمانی که احساس منفی نسبت به بیماری تان دارید صحبت کردن با یک دوست صمیمی و یادآوری خاطرات و جملات مثبت می تواند بسیار کارساز باشد.


۴- تهیه لیست کارهای مورد علاقه

از کارهایی که دوست دارید یک لیست تهیه کنید و تا جاییکه می توانید در هنگام درد، به آن ها بپردازید مثل گرفتن یک دوش آب گرم، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه و … که ذهن شما را از احساس درد دور می کند.

۵- مراقبت

در هنگام بیماری و درد با خودتان مهربان باشید و از خودتان مراقبت کنید، اجازه ندهید دردهای مزمن موجب عصبانیت، ناامیدی و ناراحتی شما شود و به محض بروز این احساس ها در خودتان با یک کار مثبت انرژی منفی را از خودتان دور کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 7 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: بازیگران «آخرین جدای» به سوالات مردم درباره «جنگ ستارگان» پاسخ میدهند+زیرنویس
راهی فوق العاده برای نجات گوشی های خیس!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *