به دو دلیل عمده، هر کسی باید یک عطر امضا داشته باشد، یعنی عطری که دیگران آن را به شما می شناسند. این قانون، حتی اگر گاهی اوقات از آن عطر استفاده نکنید، باز هم برقرار است. اول این که استفاده از یک عطر، تا حد زیادی لباس پوشیدن در صبح یا حاضر شدن برای بیرون رفتن در شب را آسان می کند، زیرا دیگر مجبور نیستید عطرتان را با لباس یا خلق و خوی تان هماهنگ کنید.
انتخاب عطر امضا می تواند یک کار هنری باشد، اما ما اینجاییم تا راه را به شما نشان دهیم. مطالب زیر را بخوانید تا همه چیز را درباره ی اینکه چگونه عطری پیدا کنید که بخشی از استایل شما باشد، یاد بگیرید.

خانواده عطر خود را بشناسید
اگر به درستی درک کنید که چه عطری شما را مجذوب خود می کند، پیدا کردن عطری که قرار است عطر امضای شما شود بسیار آسان تر خواهد شد. سیستم طبقه بندی معمول برای عطرها شامل عطر گل ها (که شامل یک یا چند گل هستند)، عطرهای عنبر (که شیرین و خاص هستند) و عطرهای چوبی (که با رایحه های چوب صندل و سدر مشخص می شوند) می باشد.

رایحه های عسل و توتون به خانواده ی چرم تعلق دارند، در حالی که ترنج و لابدانوم در دسته ی چایپر یافت می شوند، و عطرهای آرامش بخش گیاهی با استفاده از اسطوخودوس، کومارون و گلسنگ ساخته می شوند. خانواده های عطر مدرن، شامل عطرهای مرکبات، و عطرهای سبز (که سبک هستند و توسط رایحه هایی مانند چمن یا خیار مشخص می شوند) می باشند.

بگذارید شخصیت شما بینی تان را راهنمایی کند
به یاد داشته باشید عطری که انتخاب می کنید معرف شما خواهد بود. بنابراین انتخاب عطری که شخصیت شما را منعکس کند، بسیار مهم است.
اگر شما یک شخصیت مصمم همراه با یک جذابیت پیچیده و در عین حال مرموز دارید، عطری بر پایه عنبر و مشک انتخاب کنید.
مردان جذابی که همیشه بدنبال ماجراجویی هستند، باید ترکیبی با رایحه چوب بخرند.
مردان آراسته و اسپرت، بیشتر از همه با عطری احساس راحتی می کنند که به اندازه ی خودشان پر انرژی و پر شور باشد، بنابراین به دنبال عطرهای تازه و نیرو بخش مرکبات، و عطرهای سبز باشید و آن ها را در طول روز تجدید کنید تا قدرت شان را حفظ کنند.
اگر به چیزهای رمانتیک علاقه دارید، عطری با رایحه ی گل ها را انتخاب کنید.
مردان حاکم و جاه طلب که دوست دارند بر همه چیز کنترل داشته باشند، با یک عطر فوگر (سرخس مانند) قوی، یک پیام قدرتمند به دیگران می فرستند.

بر روی شیمی بدن تان کار کنید
شما به احتمال زیاد برای پیدا کردن عطری که مناسب تان باشد، باید بیشتر از یک بار به مغازه ی عطر فروشی سر بزنید. درست است که رفت و آمدهای متعدد به بازار به بهانه ی پیدا کردن عطر، یک فرایند خسته کننده خواهد بود، اما به ما اعتماد کنید. هنگامی که سرانجام عطری پیدا کنید که باعث می شود بوی فریبنده ای بدهید، متوجه خواهید شد که ارزش این همه تلاش را داشته است.

هر بار، بیشتر از سه عطر را بو نکنید، و یک چیز پشمی مانند روسری، نزدیک بینی تان قرار دهید و بین عطرها بو بکشید تا حفره بینی تان تمیز شود. در پایان، عطری که با بوی طبیعی بدن تان، بیشترین همخوانی را داشته باشد، عطری نیست که با بوییدن آن از داخل بطری، بیشتر از همه جذبش می شوید، بلکه عطری است که پس از این که بیش از نصف روز روی پوست تان باقی ماند، همچنان بوی شگفت انگیزی داشته باشد.

محل زندگی و برنامه ی زمانی تان را در نظر بگیرید
برای اینکه شدت عطرتان را مشخص کنید، از شیوه ی زندگی و شهری که در آن زندگی می کنید استفاده کنید. اگر بطور منظم با همکاران تان برخورد نزدیک دارید، باید از چیزی که به نظر دیگران بسیار قوی یا از نظر شیمیایی تحریک کننده است، دوری کنید. با این حال، بیرون رفتن در شب، عطری قوی تر را می طلبد.
اگر چند بار در هفته بیرون می روید، عطری که هم مناسب روز و هم شب است یا عطری که به تدریج رایحه اش تغییر می کند و لایه لایه است را در نظر بگیرید. آب و هوایی که در آن زندگی می کنید نیز باید به شما کمک کند که عطرتان را متعادل کنید. بطور کلی، هرچه دما و رطوبت بیشتر باشد، عطر شما باید سبک تر باشد.

ترکیب مناسب خودتان را بشناسید
یک راه مطمئن برای بوجود آوردن عطری منحصر بفرد این است که یک شیمیدان آماتور شوید و عطرها را با هم مخلوط کنید! شما برای این کار باید زمان زیادی را در فروشگاه های عطر سپری کنید، اما سعی کنید ازدو لایه عطر استفاده کنید، مثلا اولین لایه، یک عطر جذاب با بوی مشک، و بعدی عطری شیرین تر باشد.
در نهایت آنچه شما به دنبالش هستید، ترکیبی است که بهتر از هر یک از دو عطر در هنگامی که به تنهایی استفاده می شوند باشد. بهترین قسمت ترکیب عطر این است که انجام این کار تضمین می کند که هرگز هیچکس دیگری از عطری که شما می زنید، استفاده نخواهد کرد.

حس بویایی یک نفر دیگر
شما در حال حاضر مهم ترین ملاحظات را در مورد پیدا کردن یک عطر امضا می دانید. اما نکته ی دیگری که ارزش یادآوری دارد، این است که نظر یک نفر دیگر را هم بپرسید!

منبع: charechi.com

بازدید کلی 11 , بازدید امروز 1
شام امروز: خورش نخود با کاری
سرفه های خسته کننده قبل از خواب را با روش های زیر درمان کنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *