شاید شنیدن نام رژیم غذایی شما را هم عصبی کند و گرسنگی، غذا نخوردن و ضعف را به یادتان بیاورد. در کنار تمرینات ورزشی، راه های ساده  ای وجود دارند که بدون رعایت رژیم های سخت غذایی، هم می  توان خورد و هم لاغر ماند.

کارشناسان معتقدند کاهش وزن به یکباره صورت نمی گیرد و بهترین استراتژی در این زمینه ایجاد کردن تغییرات جزئی و کوچک در رژیم های غذایی و سبک زندگی است.ما در ادامه شما را با این تغییرات بیشتر آشنا می کنیم.

۱- در روزهای آخر هفته خرید کنید.برای مثال پنج شنبه هر آنچه برای آشپزی در روزهای بعد نیاز دارید را تهیه کنید تا مجبور نباشید برای استراحت کردن و نداشتن مواد غذایی در خانه، در یک روز تعطیل، سراغ غذاهای ناسالم بروید.همچنین می توانید با این روش برای روزهای کاری تان هم غذا کنار بگذارید.

۲- اگر وقت زیادی برای ورزش کردن ندارید هر یک ساعت یک بار ساعت تان را تنظیم کنید تا مقداری راه بروید.کارشناسان معتقدند با این روش کالری زیادی سوزانده می شود.

۳- حجم غذایتان را کمتر کنید و آرام تر غذا بخورید تا به کاهش میزان غذای مصرفی کمک کند.این روش به خصوص در رستوران ها که حجم غذای زیادی سرو می شود می تواند به کاهش وزنتان کمک زیادی بکند.

۴- میوه و سبزیجات را در وعده های غذایی تان فراموش نکنید.زیرا این مواد به دلیل فیبر و آب زیادی که دارند به شما احساس سیری می دهند و نیاز کمتری به خوردن پیدا می کنید.استفاده از قارچ، اسفناج، خیارشور، گوجه فرنگی و … در ساندویچ ها می تواند بسیار در این زمینه موثر باشد.

۵- از انواع سالادها و پیش غذاها، قبل از خوردن غذای اصلی استفاده کنید تا میلتان به غذای اصلی کمتر شود.

۶- هر ۴ ساعت یک بار، غیر از وعده های اصلی از میان وعده های سبک استفاده کنید زیرا احتمال زیاد خوردن بعد از گذشت ۵ ساعت، بیشتر می شود و این موضوع در بلند مدت به اضافه وزن غیرطبیعی منجر می شود.

۷- همیشه قبل از غذاخوردن مقداری آب بنوشید تا از جذب اضافه کالری در بدن جلوگیری کنید.آب همچنین به کار دستگاه گوارش کمک کرده و باعث سرعت حرکت در روده ها می شود.

برای انواع نوشیدنی ها نیز، لیوان باریک و بلند را جایگزین لیوان خود کنید.با این کار هنگام نوشیدن با خوردن مقادیر کمتر نوشابه احساس می کنید که بیشتر نوشیده اید و در نتیجه ناخود آگاه مصرف نوشیدنی های شیرین و پر کالری کمتر می شود.

۸- ۵۰ درصد از ظرف غذایتان را به سبزیجات تازه یا پخته شده اختصاص دهید.زیرا سبزیجات به دلیل فیبر بالا شما را سریعتر سیر می کنند.

۹- از گوشت های سفید بیشتر از گوشت قرمز استفاده کنید.ماهی و میگو گزینه های خوبی برای کاهش وزن هستند.

۱۰- مطالعات نشان داده که خوردن غذاهای خانگی باعث کاهش وزن می شود. غذا پختن راحت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. می توانید غذاهایی را که پختشان سریع است انتخاب کنید. از سبزیجات و گوشت های کم چرب استفاده کنید.

منبع: charechi.com

بازدید کلی 18 , بازدید امروز 1
طرز تهیه هات چاکلت سفید، یک نوشیدنی گرم زمستانی
ترانه علیدوستی و نیکی کریمی در میان بازیگران خوش تیپ دنیا/تصاویر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *