اگر در فکر خرید طوطی هستید و هنوز تصمیم نگرفته اید کدام نوع از طوطی ها را برای خرید انتخاب کنید ادامه مطلب را از دست ندهید. در این مطلب به معرفی طوطی کانور خورشیدی پرداخته ایم.

طوطی کانور خورشیدی
کانور خورشیدی گونه ای ویژه از طوطی هاست که در بین صاحبان پرندگان اهلی بسیار محبوب می باشد. آن ها کمی کوچکتر از دیگر انواع طوطی ها هستند. کانورهای خورشیدی پرهای رنگارنگ و درخشانی از زرد و نارنجی بر روی سر وبدن خود دارند که به همین دلیل به این نام خوانده می شوند.

پرهای رنگارنگ:
یشتر پرهای طوطی های خورشیدی نابالغ سبز می باشد که با گذشت زمان این پرهای کمر، شکم و سر با پرهای زرد، نارنجی و قرمز مانند تعویض می شوند. آن ها معمولا در حدود ۱۸ ماهگی صاحب پرهای بعد از بلوغ خود می شوند. کانور خورشیدی  در حدود ۲ سالگی قادر به تولید مثل خواهند بود.

صدای طوطی:
مشخصه ی کانور خورشیدی، صدای بلند او در مقایسه با جثه کوچکش می باشد. آن ها قادر به تقلید صدای انسان ها بوده ولی به پایطوطی های بزرگتر نمی رسند. در بین آن ها بعضی ها خیلی خوب می توانند صحبت کنند!

شخصیت طوطی:
آن ها به نسبت جثه کوچک خود دارای شخصیت بزرگی هستند، اما به نسبت ککاتیل (عروس هلندی) و باجریگار بیشتر مستعد مشکلات رفتاری هستند که البته این امر در تمام گونه های کانور ها صدق می کند. آن ها نیاز به صاحبی دارند که بتواند با آن ها کار کرده و راهنمای رفتاری آن ها باشد در صورتی که ککاتیل و باجریگار پرنده هایی برای تازه کار ها هم می توانند باشند.

فعالیت :
طوطی های کانور خورشیدی پرنده های بسیار فعالی هستند که علاقه به بازی کردن، کشف و جویدن دارند. شما نیاز به اسباب بازی های زیادی خواهید داشت تا منقار آن ها را از جویدن دکوراسیون خانه دور نگه دارید!
آن ها باهوش هستند و تریک های ساده را خیلی راحت یاد می گیرند و تریک های مشکل را نیز با کمی تمرین فرا خواهند گرفت.
مانند همه طوطی ها، آن ها پرنده های اجتماعی هستند. در اسارت، طوطی که دستی بزرگ شده است نیاز به مقداری روابط اجتماعی از جانب شما خواهد داشت. اگر زمان کمی برای آن ها دارید،این طوطی انتخاب مناسبی برای شما نیست. حداقل به یک نفر برای ساعاتی از روز در خانه نیاز دارید. بهتر است که قفس کانور را در مرکز خانواده یعنی سالن پذیرایی قرار دهید و در قفس را باز بگذارید تا هر کس که زمانی به قفس نزدیک شد مقداری با طوطی سرگرم شود. کانورها دوست دارند تا نوازش بشوند.

منبع: charechi.com

بازدید کلی 16 , بازدید امروز 1
چطوری سر حقوق بیشتر با رئیس تان چانه بزنید؟
چگونه در کمتر از ۵ دقیقه یک کیک خوشمزه درست کنم؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *