۱- نوشابه:
همه طعم یک نوشابه خنک را دوست دارند. اما متأسفانه هر چه قند بیشتری مصرف کنید، بدن تان ملتهب تر می شود. ملتهب شدن چه اشکالی دارد؟ مطالعه ای نشان داد که افسردگی با التهاب مغزی در ارتباط است. اگر خوراکی های شیرین دوست دارید، چند اونس شکلات تلخ بخورید که قند کمی دارد و به نوبه خود بسیار مفید است.

۲- دونات:
این شیرینی ها خیلی خوشمزه اند. اما پر از اسیدهای چرب و ترانس بالا هستند. چربی بد موجود در این شیرینی واکنش های بیولوژیکی منفی ایجاد کرده و احتمال تغییر خلق وخوی شما را بالا می برد. مصرف مداوم غذاهای سرشار از چربی ترانس خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد.

۳- قهوه:
بهتر است درباره خوردن قهوه ی بعد از ظهر تجدید نظر کنید. با این که هیچ ارتباط قطعی میان کافئین و افسردگی وجود ندارد، اما این محرک معروف خواب را مختل می کند. بی خوابی و اضطراب ناشی از آن علائم افسردگی را تشدید می کنند. سعی کنید میزان مصرف قهوه را به یک فنجان در روز کاهش دهید.

۴- غذاهای فرآوری شده:
تهیه غذاهای مایکروفری آسان است اما مصرف زیاد این غذاها خطر افسردگی را افزایش می دهد.

۵- سیب زمینی سرخ کرده:
مشکل سیب زمینی نیست. مشکل نمک آن است. غذاهای دارای سدیم بالا باعث نفخ می شود. این مسئله به خودی خود یک مشکل پزشکی نیست، اما خلق وخویتان را خراب می کند. برای مبارزه با غذاهای شور، آب زیاد بنوشید.

۶- گلوتن:
اگر به بیماری سلیاک هستید، خوردن گلوتن (پروتئینی در گندم و غلاتی مانند جو) تأثیرات زیادی بر خلق وخوی شما می گذارد و به روده کوچک شما آسیب جدی می زند. اما به گفته سازمان Celiac.org، در این افراد مصرف گلوتن خطر افسردگی را نیز بیشتر می کند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 9 , بازدید امروز 1
عادات صبحگاهی افراد موفق دنیا از استیو جابز تا باراک اوما را بشناسید
معرفی ۵ اپلیکیشن برای محاسبه روزانه کالری

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *