۱- نرخ بلیط را زود به زود چک کنید
آیا می دانید تفاوت قیمت بلیط هواپیما در بهترین زمان خرید  و بدترین زمان خرید  بلیط بطور میانگین ۲۳۶ دلار است؟! البته این شامل افرادی که هر روز بلیط می خرند نمی شود. معمولا شرکت های هواپیمایی درطی هفته چندین بار در هفته به طور مداوم، قیمت بلیط هواپیما را تغییر میدهند .بنابراین زمانی که موعد خرید بلیط از شرکت های هواپیمایی فرا رسید، زمانبندی همه چیز است.ما توصیه می کنیم که شما به محض این که تصیم به پرواز داشتید شروع به چک کردن قیمت ها بکنید. سپس،برای انجام یک معامله خوب بطور مداوم، حداقل یک بار در هفته قیمت بلیط را چک کنید. زمانی که بلیط را با قیمتی که می خواهید پیدا کردید معطل نکنید وآن را بخرید چراکه ممکن است تا مدت ها بلیطی با این مبلغ پیدا نکنید .

۲- در زمان درست بلیط بخرید
دونستن این که چه زمانی بلیط بخرید می تواند بهترین نکته برای پس انداز  مبلغ زیادی برای سفر بعدی باشد.

۳- بعضی روزها از بقیه روزها ارزان تر است
اینکه چه روزی از هفته را برای پرواز انتخاب می کنید در تفاوت قیمت بلیط بسیار موثر است.سه شنبه ها و چهار شنبه ها به دلیل این که روزهای وسط هفته هستند معمولا ارزان تر هستند و جمعه ها وشنبه ها چون آخر هفته هستند قیمت بلیط گران تر است.تفاوت قیمت بین بلیط اول و آخر هفته حدود ۲۹ دلار وبرای سفر ۲ طرفه ۵۸ دلار است.اگر سفر شما آخر هفته است به انتخاب شنبه به دو شنبه یا انتخاب سه شنبه به جای ۵ شنبه و جمعه توجه کنید. و اگر تمام هفته در سفر  هستید سه شنبه به سه شنبه یا ۴ شنبه به ۴ شنبه را انتخاب کنید،این ها بهترین گزینه ها برای پایین آوردن مبلغ هستند. به طور کلی اگه امکان جابجایی تاریخ سفرتان وجود دارد،محدوده زمانی اطراف تاریخ مورد نظر را بررسی کنید چرا که شما نمی دانید که  ممکن است بلیط با یک ترکیب زمانی با قیمت خیلی پایین تر در اطراف آن محدوده زمانی وجود داشته باشد.

۴-  به فصل ها و تعطیلات توجه کنید
دونستن این که چه زمانی بروید به همان اندازه زمان خرید بلیط مهم است.چراکه مهمترین عاملی که روی قیمت پروازهای ویژه تاثیر دارد این اسن که پرواز چطور پر شده است، تعطیلات بهار یا  کریسمس روی سفر تاثیر می گذارد و قیمت ها از حالت عادی گران تر می شوند. این موضوع درباره برخی مسیرها مورد علاقه شما، مخصوصا مسیرهای بین المللی که طبیعت فصلی دارند و ایام شلوغ و خلوت دارند صادق می باشد.برای مثال اگه شما می خواهید به اروپا سفر کنید، اگر توی ماه فوریه یا مارس که فصل خلوت هست می توانید بلیط را با قیمت فوق العاده ای پیدا کنید اما اگه می خواهید تابستان به سفر برید این بلیط را باید با مبلغی بیش از دو برابر این قیمت پیدا کنید.اگه باید به جاهای پرطرفدار بروید و باید زمانی که این مسیرها شلوغ هستند به سفر برید باید پیش از سفر بلیط خود را رزرو کنید وگرنه  از تخفیف صندلی پیش فروش بی بهره خواهید بود.

۵- پروازهای ایرلاین های مختلف را با هم ترکیب کنید تا به ارزان ترین نرخ بلیط برسید
شما می توانید با بکار گیری شیوه ترکیب ، بلیط رفت و برگشت یک مسیر در ایرلاین های مختلف با هم ترکیب کنید. این ترکیب این امکان را به شما می دهد که بهترین قیمت های ایرلاین های مختلف را با هم ترکیب کنید و در نهایت به بهترین قیمت برسید.ممکن است قیمت بلیط رفت یک سفر ضروری در یک ایرلاین با بلیط برگشت از ایرلاین دیگر قیمت بسیار مناسبی را به شما ارائه بدهد.ممکن است یک ایرلاین با پرواز فت مناسب پرواز برگشت با قیمت مناسب نداشته باشد و برعکس.

۶- برای اطلاع پیدا کردن از نرخ بلیط در سایت های مختلف ثبت نام کنید
برای این که همیشه از نرخ بلیط اطلاع داشته باشید در سیستم های اطلاع رسانی ایرلاین های مختلف ثبت نام کنید. با این روش زمانی که حراج آغاز می شود و یا تنها تعداد محدودی صندلی وجود دارد شما به سرعت در جریان قرار خواهید گرفت . عملکرد سریع هنگامی که نرخ های تخفیف دار ارائه می شود می تواند به شما کمک کند که هزینه زیادی صرفه جویی کنید.

۷- مراقب هزینه های کیف اضافی باشید
ایرلاین های مختلف سیاست های متفاوتی درباره چمدان ها دارند.بیشترین هزینه برای ساک های چک شده وحتی برای حمل این ساک هاست.شما باید این عامل در زمان تصمیم برای پرداخت هزینه در نظر داشته باشید.برای برخی ایرلاین ها نیز این موضوع که در هنگام خرید هزینه ساک های خود را نیز بپردازید مهم است.

۸- فرودگاه های جایگزین را نیز چک کنید
در صورتی که بیش از یک فرودگاه در نزدیکی مبدا خود و یا شهرستان مقصد وجود دارد، هر دو آن ها را چک کنید. این که شما گزینه های بیشتر در رابطه با  فرودگاه ها و تاریخ های سفر داشته باشید،این گزینه ها این امکان را فراهم می کند که شما بتوانید یکی از صندلی های تخفیف دار به مقصدتان را پیدا کنید.

۹- تقسیم گروه یا خانواده به گروه کوچکتر برای هزینه کمتر
به نظر میرسد این یک امر کاملا اثبات شده است که هرچه تعداد افراد که می خواهند به سفر بروند بیشتر باشد قیمت مناسب تراست .

این موضوع به ندرت درباره ایرلاین ها صدق میکند.معمولا تخفیفات گروهی کم و با فاصله هستند.چون ایرلاین های معمولا تعداد صندلی محدودی در هر پرواز دارند که با نرخ ارزانتری بفروش می رسانند.البته گاهی اوقات شما میتوانید با معرفی چند مسافر قیمت بلیط خودتان را با قیمت خوبی تهیه کنید.فرض کنید یک ایرلاین ۲ صندلی با قیمت ۱۰۰ دلار دارد و قیمت بقیه بلیط در کلاس بالاتر ۱۵۰ دلار است،اگر برای ۴ نفر به دنبال بلیط هستید قیمت هر بلیط برای هر صندلی ۱۵۰ دلار تموم میشه اما اگه به دنبال ۲ بلیط بگردید میتوانید ۲ بلیط را با قیمت ۱۱۰ دلار و برای ۲ بلیط دیگه هرکدام ۵۰ دلار بیشتر پرداخت میکنید.آیا می دونید این کار رو چطور انجام دهید؟ همیشه اول برای کل گروه به دنبال بلیط بگردید و مزمئن بشید که پرواز برای همه افراد گروه صندلی کافی دارد . سپس جستجو برای یک گروه کوچک تر را امتحان کنید.اگه قیمت برای گروه کوچکتر پایین اومد،بلیط رو برای گروه کوچکتر بخرید و سپس برای بقیه اعضای گروه به دنبال بلیط بگردید.این کار ممکن است وقت زیادی ببرد اما به پس انداز پول هم فکر کنید.

۱۰- از سایت هایی خرید کنید که در صورت پس دادن بلیط جریمه کمتری را از شما کم کنند.
در این صورت اگر نتوانید به سفر بروید با هزینه زیادی را ضرر نکرده اید و ممکن است در فرصت مناسب تری بتوانید همان بلیط را با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1
طرز تهیه پلوی بخارایی غذای ازبکستانی
ترفندهایی برای ریست فکتوری کردن گوشی های اندرویدی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *