مارک زاکربرگ داستان های زیادی برای گفتن دارد. این کارآفرین و میلیاردر سرشناس آمریکایی با ۳۳ سال سن موسس شبکه ی اجتماعی فیس بوک است و یکی از ثروتمندترین مردان جهان به شمار می آید و شاید جوان ترین آن ها.

جای تعجب ندارد که این مغز متفکر دنیای تکنولوژی برنامه ی روزانه ی فشرده و منظمی داشته باشد. در کل او دقایقی از روز خود را به ورزش، مسافرت های گاه و بیگاه و به سر بردن در کنار خانواده اختصاص می دهد. زاکربرگ سعی کرده که با حذف کردن چیزهای غیرضروری از زندگی خود و قرار دادن اهداف بلندپروازانه، زندگی کاملاً تولیدی و مقرون به صرفه ای داشته باشد. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با تعدادی از برنامه های روزانه و روتین این غول دنیای فناوری آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

موسس شبکه ی فیس بوک در یک مصاحبه گفته است که بلافاصله بعد از بیدار شدن در ساعت ۸ صبح و قبل از هر کار دیگری صفحات فیس بوک، فیس بوک مسنجر و واتس اپ خود را از طریق تلفن همراهش بررسی می کند.

بعد از این کار نوبت ورزش کردن است. مارک زاکربرگ معمولاً هفته ای سه بار ورزش منظم می کند.

بعضی اوقات وی سگ خانگی عجیبش را نیز همراه خود به پیاده روی می آورد. وی در این باره گفته که دیدن سگش که شبیه یک چوب گردگیری متحرک است در حال دویدن برای همه و خود او جالب خواهد بود.

سگ او از نژاد گوسفندی مجارستانی بوده و ظاهر بسیار جالبی دارد.

بعد از بازگشت از ورزش صبحگاهی، زاکربرگ زیاد در مورد صبحانه اش حساسیت به خرج نمی دهد. هر روز همان چیزی که آن روز دوست دارد را می خورد. در کل زاکربرگ دوست ندارد وقت خود را با تصمیم گیری در مورد چیزهای کم اهمیت تلف کند.

این موضوع یکی از همان دلایلی است که باعث شده وی هر روز همان لباس روز قبل را بپوشد. یونیفورم کاری زاکربرگ از شلوار جین، کفش ورزشی و یک تی شرت خاکستری تشکیل شده است. وقتی که در سال ۲۰۱۴ از وی در مورد لباس پوشیدنش سوال شد در جواب گفت:” من واقعاً می خواهم زندگی ام را به قدری ساده و خلاصه کنم که مجبور باشم تصمیمات بسیار کمتری بگیرم مگر در مورد بهترین روش های خدمت کردن به جامعه”.

خانه ی او در شهر «پالو آتو» در کالیفرنیا توسط یکی از مشاوران باهوش او طراحی شده است.

زاکربرگ ۵۰ تا ۶۰ ساعت در هفته را در دفتر مرکزی فیس بوک می گذراند اما دائماً روی پلتفورم های جدید رسانه های اجتماعی فکر می کند. وی در این باره گفته است:” من بیشتر وقتم را به فکر کردن در مورد چگونگی برقرار کردن ارتباط در دنیا و خدمت بهتر به جامعه فکر می کنم اما حجم زیادی از این زمان در خارج از اتاق کار و دیدار با افراد یا هر چیزی که آن را کار می نامید اتفاق می افتد”.

اوایل امسال برخی رسانه ها ادعا کردند که زاکربرگ ۱۲ نفر را استخدام کرده است که در مدیریت کانال های شبکه های اجتماعی شخصی اش به او کمک کنند. این تیم به او در پاک کردن کامنت های نامناسب و بروز کردن پست های صفحه ی فیس بوکش کمک خواهند کرد.

زاکربرگ در ساعات خارج از کار بر روی افزایش توانایی های ذهنی خود کار می کند. او در حال یادگیری زبان ماندرین چینی است و سعی می کند کتاب نیز بخواند تا جایی که وقت داشته باشد. در سال ۲۰۱۵ وی گفت که قصد دارد هر دو هفته یک کتاب جدید بخواند.

برنامه ی روزانه ی زاکربرگ ممکن است به دلیل سفرهای متعددش دچار تغییراتی شود.

او با رهبران بزرگ دنیا از جمله پاپ واتیکان ملاقات داشته است.

اخیراً زاکربرگ سفرهایی را در سراسر ایالات متحده آغاز کرده است که برخی آن را نشانه ای از تمایل وی برای ورود به دنیای سیاست دانسته اند.

زاکربرگ چه سر کار باشد و چه در سفر سعی می کند ساعاتی از روز را به همسرش دکتر پریسیلا چان و دخترش مکس اختصاص دهد. وی بعد از بدنیا آمدن دخترش در دسامبر سال ۲۰۱۵ دو ماه را در کنار خانواده اش و دور از شرکت فیس بوک ماند. در مارس ۲۰۱۷ آن ها اعلام کردند که بزودی صاحب یک فرزند دختر دیگر خواهند شد.

زاکربرگ هر شب قبل از خواب برای دخترش دعای موسوم به «Mi Shebeirach» در دین یهود را می خواند.

 

منبع: mostar.ir

بازدید کلی 22 , بازدید امروز 1
سحر دولت شاهی چگونه مدل لباس هایش را انتخاب می کند؟
چه رنگ مویی بیشتر به چهره تان می آید؟

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *