سرمای هوا در بیرون از منزل و هوای گرم و خشک داخل خانه، پوست را از جذب رطوبت کافی محروم کرده و سبب ایجاد خشکی، قرمزی و حتی چروک روی آن می شود.

در فصول سرد سال پوست ما آسیب پذیر تر شده و نیاز به مراقبت های بیشتری دارد که ما در ادامه به آن ها می پردازیم.

۱- از پوسته شدن پوست تان جلوگیری کنید، به طور مرتب از نرم کننده استفاده کنید و با یک بورس نرم پوسته ها را لایه برداری کنید.

۲- استفاده از ماسک های طبیعی به خصوص ماسک بابونه کمک می کند تا پوست تان نرم شده و کمتر دچار قرمزی ، سوزش و خارش شود.

۳- عادت های بدتان مثل کندن جوش یا ور رفتن با آنها و دست زدن به صورت را کنار بگذارید.

۴- هیچ گاه بدون پاک کردن آرایش صورت نخوابید زیرا چربی ها وارد پوست شده و تبدیل به آکنه می شوند بنابراین هر شب آرایش صورت تان را کامل پاک کنید.

۵- علاوه بر اهمیت نوشیدن آب ، نوشیدنی های سالم را هم باید در وعده های روزانه تان قرار دهید زیرا آنها نه تنها به سلامت درون شما کمک می کنند بلکه پوست و ظاهر شما را هم شفاف و درخشان می کنند.

۶- اگر پوست چربی دارید از روغن درمانی استفاده کنید، اشتباه نکنید این روغن چربی پوست تان را بیشتر نمی کند و می تواند چربی اضافه را به خود جذب کند.

۷- بدنتان در زمستان و هوای سرد به آب بیشتری نیاز دارد پس سعی کنید در کنار آب از نوشیدنی های گرم مثل چای یا دمنوش های گیاهی هم استفاده کنید.

۸- ماسک های خانگی می توانند پوست شما را درخشان تر کنند بنابر این اگر پوست خشک، چرب یا آسیب دیده ای دارید، می توانید از ماسک های پروتئینی مثل ماسک ماست استفاده کنید که هیچ گونه عوارضی ندارد.

۹- بهتر است هنگام حمام کردن از آب ولرم استفاده کنید زیرا آب گرم موجب خشکی بیشتر پوست و از بین رفتن چربی های لازم آن می شود.

۱۰- – در کنار نوشیدن آب، چای و نوشیدنی ها از خوردن مواد غذایی مفید و سالم هم نباید غافل شوید. آووکادو، سبزیجات برگی، آجیل و تخم مرغ از غذاهایی هستند که به داشتن پوست، مو و ناخن هایی سالم کمک می کنند.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 15 , بازدید امروز 1
چه رنگ مویی بیشتر به چهره تان می آید؟
مادران باردار، با این انتخاب ها زمستان امسال شیک تر از همیشه باشید!

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *