اگر شما هم پوست چربی داشته باشید می دانید که درگیری همیشگی با جوش و آکنه کمی خسته کننده است و اگر به استفاده از مواد طبیعی در مراقبت از پوست معتقد باشید می دانید که محصولات شیمیایی تا چه حد می تواند به پوست شما آسیب بزند.

جوش ها حالتی طبیعی از پوست هستند که بسیاری از مردم دچار آن می شوند. جوش در واقع التهاب پوستی است که غده های چربی آلوده به باکتری، ملتهب و مملو از چرک می شود.

در این میان احتمال جوش به دلیل چربی صورت و قرار گرفتن در معرض آلودگی ها در میان آقایان بیشتر از خانم ها به چشم می خورد.

در این مطلب ما می خواهیم ۵ درمان طبیعی را برای از بین بردن باکتری هایی که موجب بوجود آمدن جوش می شوند به شما پیشنهاد بدهیم.

۱- سرکه سیب

خاصیت اسیدی سرکه ‎سیب با متعادل کردن PH طبیعی پوست چربی اضافی صورت را از بین برده و مانع از خشکی آن می شود. سرکه سیب را با یک فنجان آب رقیق کنید و با استفاده از یک عدد پنبه روی جوش های صورت بکشید.

۲- برگ درخت فندق

برگ درخت فندق را تمیز کرده و آن را سائیده و روی قسمت های جوش زده بگذارید. همچنین می توانید روزی ۲ مرتبه با نوک انگشت از روغن فندق روی جوشهای صورت بگذارید. از برگ این درخت برای درمان مشکلات دیگری مثل واریس، درد مفاصل ، سنگ کلیه و … هم استفاده می شود.

۳- روغن درخت چای

روغن درخت چای از چسبیدن گرد و خاک بر روی پوست شما جلوگیری می کند و خواص ضد باکتریایی دارد و نمی گذارد روی پوست باکتری آکنه زا بماند و با آنها مبارزه می کند. این روغن را بوسیله دست یا پنبه تنها روی قسمت هایی که جوش زده استفاده کنید زیرا در صورت نشستن روی قسمت های دیگر پوست موجب خشکی آن می شود.

۴- لیمو ترش

آب نصف یک عدد لیمو ترش را گرفته و با مقدار کمی آب و جوش شیرین ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند و آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی محل جوش ها گذاشته و بشویید.


۵- بخور صورت

استفاده از بخورهای گیاهی منافذ پوست شما را باز کرده و مانع از تجمع چربی ها روی آن می شود بنابراین می توانید از ترکیب گیاهان مختلفی مثل بابونه، پونه، نعناع و … با آب استفاده کرده و اجازه دهید زمانی که به جوش آمد آن را روی صورتتان بخور دهید و سپس صورت را با آب خنک بشویید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 172 , بازدید امروز 1
سوتی و خرابکاری های مراسم عروسی خانواده سلطنتی
راهکارهایی کارساز برای قرض گرفتن پول در مواقع بحرانی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *