راه های زیادی برای قرض گرفتن پول در مواقع بحرانی و خرج های پیش بینی نشده از دوستان و آشنایان وجود دارد. مهم ترین نکته در این مورد این است که از هر کسی که پولی را قرض گرفتید، برگرداندن پول در کمترین و سریع ترین زمان ممکن را در ذهن داشته باشید.

۱- به فهرستی از دوستان و آشنایان فکر کنید که احتمال دارد بتوانند به شما پول بدهند. به نزدیکی رابطه ی خود با آن ها فکر کنید. آیا قبلا به آن ها پول قرض داده اید؟ بهتر است کسانی را انتخاب کنید که با آن ها رابطه ی صمیمانه تری دارید و قبلا به شما کمک کرده اند. به طور کلی بهتر است وارد مسائل مالی با فامیل نشوید. زیرا اگر قادر به بازپرداخت پول نباشید، رابطه ی فامیلی شما خراب می شود.

۲- حاشیه نروید. وقتی با آنها در این مورد صحبت می کنید سریعا به موضوع بپردازید. با آنها خوش و بش کنید اما زیاد حاشیه نروید. در عین حال بلافاصله پس از شروع صحبت نگویید «می توانی به من پول قرض بدهی؟». اول حالش را بپرسید و کمی از اوضاع زندگیش بپرسید. وقتی می خواهید در مورد قرض گرفتن صحبت کنید، صریح و البته مودب باشید. به او بگویید «کمی دچار مشکل مالی شده ام و نیاز به مقداری پول دارم. تو می توانی به من مقداری قرض بدهی؟». با گفتن اینکه «دچار مشکل مالی شده ام و نمی دانم از کجا تهیه کنم و کاش کسی به من مقداری پول قرض می داد» حاشیه نروید. ممکن است آنها متوجه منظور شما نشوند و شما در موقعیت ناجوری گیر کنید.

۳- در مورد دلیل نیاز مالی با آن ها صادق باشید. وقتی کسی به شما پول قرض می دهد حق دارد بداند آن را برای چه چیزی نیاز دارید. پس به آن ها دروغ نگویید حتی اگر پول را برای چیزی می خواهید که جز ضروریات زندگی نیست. برای مثال اگر پول را برای کنسرت می خواهید صادقانه به او بگویید که این اولین باری است که این گروه به شهر شما می آیند و معلوم نیست بار بعدی کی باشد و اصلا وجود داشته باشد یا خیر. شاید او راه بهتری به شما نشان دهد که نیازی هم به پول قرض گرفتن نباشد. به هر حال بهتر است به هر پیشنهادی فکر کنید تا اینکه زیر بار قرض بروید.

۴- اگر قرار است پول زیادی را برای شروع کسب و کاری قرض بگیرید و در مدت زمان طولانی تری آن را بازپرداخت کنید، بهتر است به فرد مورد نظر پیشنهاد شراکت در سهمی از سود کار را بدهید. در این صورت فرد رضایت بیشتری از انجام این کار پیدا خواهد کرد و به احتمال بیشتری پول را به شما قرض خواهد داد.

۵- اگر مبلغ پول بالاست، چیزی را به رهن دوست خود دربیاورید. برای مثال وقتی از بانک وام می گیرید خانه را در رهن آن قرار می دهید و در صورت عدم توانایی در بازپرداخت خانه به تملک بانک در می آید. بنابراین برای ایجاد اعتماد در دوست یا فامیل و اطمینان دهی به وی برای پازپرداخت به موقع چیزی را نزد وی گرو یا رهن بگذارید. برای مثال ممکن است تابلو فرشی داشته باشید که دوست تان آن را بسیار دوست داشته است. به وی تضمین بدهید که در صورت عدم توانایی در بازپرداخت، این تابلو فرش به عنوان بازپرداخت به وی تعلق می گیرد.

۶- پاسخ آنها را بپذیرید. اگر جواب وی نه است، این پاسخ را به معنی مخالفت وی با شما تعبیر نکنید. برخی تمایلی به قرض دادن پول به فامیل ندارند زیرا نگران خراب شدن رابطه ی خود با اطرافیان هستند. از سوی دیگر، شاید وی نیز در شرایط مالی خوبی قرار ندارد.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 12 , بازدید امروز 1
۵ راهکار خانگی برای آنکه از شر جوش های صورت تان خلاص شوید
تماشا کنید: با زندگی مگان مارکل؛ نامزد پرنس هری آشنا شوید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *