شاید شما هم مدت طولانی است که یک برنامه رژیمی سخت را برای کاهش وزنتان رعایت می کنید ولی به نتیجه نمی رسید، اشتباهاتی رایج در رژیم های غذایی وجود دارند که مانع از رسیدن ما به نتیجه مطلوب می شوند.ما در این مطلب به این اشتباهات می پردازیم.

۱- حذف وعده شام

بسیاری از افراد به امید کاهش وزن بیشتر، شام را از وعده های غذایی شان حذف کرده یا آن را بسیار کم می کنند، این کار باعث می شود هورمون های بدن تان نامنظم شده و شما در اواخر شب به خوردن خوراکی های پر کالری مثل آجیل و …روی بیاورید که موجب تجمع چربی در بدنتان پیش از خواب می شود.زیرا بدن شما در این زمان نمی تواند غذاهای سنگین را هضم کند پس بهتر است وعده شام را حذف نکرده و از غذاهایی استفاده کنید که کالری کمتری داشته ولی احساس سیری بیشتری می دهند.

۲- عادات غلط غذایی

عادت های غذایی غلط مثل خوردن بیسکوییت یا شکلات همراه چایی یا عصرانه، یا هنگام ورزش کردن، را اگرچه سخت باشد، به مرور کنار بگذارید.زیرا شکلات قند زیادی داشته و اثرات ورزش و رژیم های شما را خنثی می کنند.بهتر است برای میان وعده هایتان از میوه های تازه استفاده کنید که قند طبیعی دارند.

۳- عدم تحرک

ورزش نکردن یا انجام حرکت های مقطعی مثل تردمیل در خانه، شما را به وزن ایده آلتان نمی رساند و باید برای ورزش کردن یک برنامه منظم روزانه داشته باشید تا سوخت و ساز بهتری در بدنتان صورت گیرد.

۴- صبحانه مفصل

زمانی که برای وعده صبحانه، از کربوهیدرات بیشتری استفاده می کنید به دلیل آنکه ساعات زیادی چیزی نخورده اید، قند خونتان را به شدت بالا می برد و پس از مدت کوتاهی دوباره گرسنه می شوید.سعی کنید به جای کربوهیدرات ها از مواد غذایی که پروتئین بیشتری دارند مثل املت، تخم مرغ، شیر و … استفاده کنید تا مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید.

۵- خواب و استرس

تغذیه، ورزش، استراحت و خواب همه به یک اندازه مهم هستند و اگر شما تغذیه درستی داشته باشید، مرتب ورزش کنید اما خواب کافی نداشته و دچار استرس باشید، به هدفتان برای رسیدن به وزن ایده آل نمی رسید.کمبود خواب، موجب افزایش ترشح هورمون های استرس زا در بدن می شود و همین موضوع موجب تجمع چربی در بدن، افزایش قند خون و مقاومت بدن در برابر جذب انسولین شده و شما به همین دلیل شکر و قند بیشتری مصرف کرده و به غذاهای چرب و شیرین تمایل بیشتری پیدا می کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 9 , بازدید امروز 1
آرایشهایی که شاید به چهره شما هم بیاید
ترفندی برای غیر فعال کردن دوربین آیفون

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *