۱. آب خنک یا یخ
این روش به از بین رفتن قرمزی و ناراحتی ناشی از آسیب پوستی کمک خواهد کرد.

چگونگی استفاده:
یک لیف یا حوله نرم را با آب  سرد مرطوب کرده یا یک تکه یخ را داخل لیف یا حوله بپیچید و مستقیما روی جوش ها قرار دهید تا منافذ باز آن ها بسته شود. تا جایی که تحمل دارید و می توانید  اجازه دهید تا یخ یا حوله مرطوب روی جوش ها باقی بماند، بهترین زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می باشد .
اگر شما به جای یخ از آب سرد استفاده می کنید، هر چند دقیقه یک بار مجددا حوله یا لیف را با آب سرد مرطوب کنید و آن را سرد و خنک نگهدارید.

۲.ژل آلوئه ورا
ژل آلوئه ورا نه تنها آسیب ها و قرمزی پوست را تسکین می دهد، بلکه باعث آبرسانی به پوست نیز می گردد.

چگونگی استفاده:
ژل تازه آلوئه ورا را به مقدار زیاد و به صورت یک لایه ضخیم روی پوست بمالید و چند بار در روز این کار را تکرار کنید. سعی کنید ژل آلوئه ورا را داخل یخچال نگهداری کنید تا خنک بماند، خنک بودن این ژل باعث تاثیر بیشتر آن در کاهش آسیب ها و التهاب های  پوستی و فولیکولها می گردد.

۳.روغن ویتامین E یا روغن تی تری
هردو این روغنها برای تسکین و بهبود هرگونه آسیب  پوستی یا جوش بعد از اپیلاسیون عالی می باشند و به التیام پوست کمک خواهند کرد.

چگونگی استفاده:
مقدار زیادی از روغن ویتامین E ( که بیشتر در دسترس می باشد) یا روغن تی تری را چندین بار در روز بر روی پوست بمالید.

۴.روغن هسته انگور
این روغن پوست را تسکین داده و هر گونه دردی را از بین می برد. روغن هسته انگور همچنین پوست را آبرسانی کرده و به بهبود زخم های تازه کمک می کند.

چگونگی استفاده:
مقدار کمی از این روغن را به دست تان مالیده و با دستان تان این روغن را به آرامی روی پوست ناحیه مورد نظر ماساژ دهید. نیازی نیست که از پنبه یا دیگر روشهای استعمال روغن استفاده کنید.

منبع:charechi.com

بازدید کلی 10 , بازدید امروز 1
ایده هایی برای ست کردن دامن با چکمه های زمستانی
نکاتی که هنگام خرید اینترنتی عطر باید رعایت کنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *