در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم چگونه بتوانید گربه خانگی تان را صدا کنید.

۱-اسم گربه تان را صدا کنید. اگر گربه شما به اندازه کافی با اسمش آشنایی داشته باشد؛ این باید چیزی باشد که به آن علاقه دارد. همیشه در اوایل آموزش گربه تان از نامش برای فرا خواندن او به سمت خود استفاده کنید. احتمالا بچه گربه ها در یادگیری و پاسخگویی بهتر از گربه های مسن تر هستند. اما یک گربه همیشه از لقمه استقبال و بر کم گویی خود غلبه می کند و در هر سنی که باشد با چیزهای خوشمزه و رفتار تحسین آمیز اغوا می شود.

۲- در حالی که گربه خانگی تان روی زمین است سعی کنید جایی را که دوست دارید گربه تان بیاید و به شما نگاه کند به او نشان دهید. برای کمک در نقطه مورد نظر دولا شوید و دست بزنید، دلیل اصلی آمدن گربه به سمت شما، حضورتان است و نه صدای دست زدن؛ باید صدایی برای جلب توجه گربه وجود داشته باشد، اگر گربه متوجه شد همیشه از آن استفاده کنید و اگر نه، چیز دیگری را امتحان کنید.

۳-  از صداهای متمایزی که سبب جذب گربه تان می شوداستفاده کنید. شما باید سعی کنید با صداهای مختلفی مثل سوت، ماچ (مثل زمانی که برای نوزاد موچ موچ میکنید)، میوی الکی و غیره صدایی برای صدا زدن گربه تان پیدا کنید که منحصر به گربه شما باشد و زمانی که از آن استفاده می کنید فقط و فقط گربه شما به آن پاسخ دهد.

۴- از پاداش استفاده کنید. برای گربه تان که صدایش زده اید و به زودی به سمت تان می آید؛ تکه های کوچک غذا در نظر بگیرید تا او قدم هایش را سریعتر کند. به این ترتیب گربه تان به سرعت مانند گلوله ای که با سرعت دنبال چیز خوشمزه ای می آید؛ به شما می پیوندد، البته نوازش را فراموش نکنید.

نکات و هشدارها

نوازش و محبتی که نثار گربه خود می کنید باید با دیگر گربه ها متفاوت باشد. (ممکن است گربه تان در آینده دیگر به شما اعتماد نکند.)

اغلب با گربه تان بازی کنید چون ممکن است دچار اضافه وزن شود.

هر بار که به صدای تان پاسخ می دهد او را تشویق کنید.

قبل از دادن اسباب بازی یا بردن او برای گردش بیرون از خانه نامش را صدا بزنید. انجام این کار در هر بار سبب می شود او شنیدن نامش را با مسایل سرگرم کننده قرین بداند.

صداهای بلند ایجاد نکنید؛ این کار گربه را می ترساند.

اگر به درستی گربه را بغل نکنید ممکن است چنگ بزند.

به گربه تان زیاد چیزهای خوشمزه ندهید، ممکن است اضافه وزن پیدا کند.

هرگز از زور و اجبار استفاده نکنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 15 , بازدید امروز 1
تماشا کنید: چهره‌های سرشناسی که قبل از رسیدن به شهرت معلم بودند
تماشا کنید: «چشامو می بندم» موزیک ویدئوی جذاب و جدید لهراسبی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *