احتمالا شنیده اید که صبحانه مهم ترین وعده غذایی است اما به دلیل عجله ای که صبح ها برای رفتن به محل کارتان دارید آن را جدی نمی گیرید در حالیکه نادیده گرفتن این وعده مهم تاثیرات منفی بسیاری بر سلامت شما می گذارد که در این مطلب به دلایل مهم حذف نکردن آن اشاره می کنیم.

– صبحانه توانایی و عملکرد ذهنی شما را افزایش می دهد و زمانی که صبحانه سالم و مقوی می خورید خلاقیت و بهره وری شما در کارهایتان بیشتر می شود.

– جذب ویتامین ها، آهن و کلسیم در بدن هنگام صرف صبحانه بیشتر خواهد بود و صبحانه خوردن به شما احساس نشاط ، سرزندگی و شادابی می دهد .

– خوردن صبحانه به کاهش وزن کمک می کند و در واقع به سوخت بیشتر چربی ها منجر می شود علاوه بر این زمانی که شما صبحانه می خورید کمتر احساس گرسنگی کرده و در وعده های بعدی پر خوری می کنید.

– خوردن صبحانه به کاهش استرس هم کمک می کند زیرا گرسنگی صبح گاهی موجب سر درد از دست دادن تمرکز و اضطراب می شود .

– صبحانه خوردن خلق و خوی شما را هم خوب می کند و اگر شما فردی نباشید که به زود بیدار شدن عادت دارید خوردن صبحانه شما را سرحال تر می کند.

– خوردن صبحانه به سوخت و ساز بدن کمک زیادی می کند و با خوردن یک صبحانه سالم، سوخت و ساز بدن افزایش یافته و بدن به جای ذخیره کالری اضافی در خود به سوزاندن  آن ها می  پردازد.

– خوردن صبحانه احتمال بروز بیماری ها را کاهش می دهد و شما با مصرف غذاهای مغذی از سلامت قلب و جریان خون در بدنتان مطمئن می شوید.

 

منبع: charechi.com

 

بازدید کلی 7 , بازدید امروز 1
با این راهکارهای زیرکانه به راحتی صاحب خانه می شوید!
عصرانه ای با طعم نوتلا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *