مواد لازم:

گوجه فرنگی ۲ عدد
گوجه زیتونی ۱ پیمانه
سیر ۴ حبه
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
سرکه بالزامیک ۲ قاشق غذاخوری
ریحان تازه خرد شده ۱/۴ پیمانه
آویشن ۱ قاشق چایخوری
فلفل قرمز نوک قاشق چایخوری
نمک و فلفل به مقدار کافی
کدو سبز ۳ عدد
پنیر ریکوتا ۱ پیمانه
پنیر پارمزان رنده شده ۱/۲ پیمانه
پنیر فتا ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه: 
فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. گوجه فرنگی ها را اسلایس کنید و همراه با گوجه های زیتونی کف تابه مناسب فر بچینید (به صورت یک لایه). روغن، سرکه بالزامیک، نصف ریحان خرد شده، آویشن، نمک، فلفل و فلفل قرمز را روی آن ها بریزید و کمی زیر و رو کنید تا به خوبی با هم مخلوط شوند. سپس تابه را حدود ۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا گوجه پخته شود.
در این مدت راویولی را آماده کنید. کدوسبزها را به صورت طولی ورقه کنید و ورقه ها را روی سطحی پوشیده شده از دستمال حوله ای بچینید. مقداری نمک روی آن بپاشید. پنیرها را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. ریحان خرد شده باقیمانده را با کمی نمک و فلفل به آن اضافه و میکس کنید.
۴ تا از ورقه های کدو را بردارید و به شکل ستاره روی هم بچینید (یک به علاوه و یک ضربدر روی هم). یک قاشق از مخلوط پنیر را بردارید و وسط ستاره بریزید. لبه ورقه های کدو را روی پنیر جمع کنید و به این ترتیب راویولی را ببندید.
وقتی گوجه ها را از فر خارج کردید راویولی های کدو را داخل تابه لابه لای گوجه ها بچینید (وری که باز نشوند) و کمی نمک و فلفل روی آن ها بپاشید.
سپس دوباره به مدت ۱۵ دقیقه به فر منتقل کنید. راویولی کدو سبز پنیری شما آماده است. آن را همراه با سبزی خوردن نوش جان کنید.

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 7 , بازدید امروز 1
چطوری در حراجی های آخر زمستان، بهتر خرید کنید؟
۲۰ ویژگی مهم آقایان خوش استایل و شیک پوش را بشناسید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *