داشتن ظاهر خوب برای آقایان امتیاز بزرگی است. شما با داشتن ظاهر خوب حرفه ای تر به نظر می رسید و باید باور کنید که با استایل مناسب موفق تر خواهید بود. اما خوش استایل بودن اصولی دارد که باید مطابق آن عمل کرد.

۱- آستین ها را درست تا بزنید:
به جای این که مچ آستین پیراهن تان را با بی حوصلگی بپیچید، کمی حوصله کنید و آن را بانظم تا کنید. پیشنهاد می کنیم به جای چند تای کوچک که باعث می شود ظاهرتان بهم ریخته دیده شود، ابتدا یک تای بزرگ ازمچ تا زیر آرنج پیراهن تان بزنید و دوباره یک تای منظم روی آن؛ به این ترتیب تای آستین صاف خواهد بود و نمی پیچید.

۲- کت تان را درست تا کنید:
آقایان خوش پوش می دانند وقتی کت شان را از تن در می آورند، بسیار مهم است که بدانند چطور آن  را تا کنند که ظاهر صافش به هم نخورد. برای درست انجام دادن این کار پنج مرحله وجود دارد:

کت تان را درآورید و صاف مقابل تان قرار دهید
یکی از سرشانه ها را به داخل فرو ببرید
سپس سرشانه دیگر را در حفره   ی سرشانه ای که به داخل جمع کردید قرار دهید
کت را از قسمت وسط صاف کنید و به صاف بودن آستین ها هم دقت کنید
حالا می توانید کت را با یک تای افقی جمع کنید.

۳- قوانین «گاهی اوقات، همیشه، هرگز» را درباره بستن دکمه بشناسید:
این که بدانید کدام دکمه باید همیشه بسته باشد و کدام باز، شاید به نظرتان خیلی مهم نباشد، اما بهتر است بدانید که خیلی هم اهمیت دارد و اینجاست که فرق شما به عنوان کسی که می داند چطور باید بپوشد تا حرفه ای تر دیده شود، مشخص می شود. اگر تا حالا چیزی از این نکته نمی دانستید حالا این شانس را دارید که اطلاعات تان را برای داشتن ظاهر حرفه ای بالا ببرید.

دکمه بالا گاهی اوقات بهتر است بسته باشد (در وضعیت های رسمی تر)
دکمه وسط همیشه باید بسته باشد ( بستن این دکمه باعث می شود کت به درستی روی بدن قرار بگیرد)
دکمه  آخر را هرگز نبندید ( بستن این دکمه باعث می شود کت به سمت بالا کشیده شود و خطوط افقی به خاطر تا شدن در پشت کت ظاهر شود)
هنگامی که می نشینید باید همه ی دکمه های کت تان را باز کنید.

۴- آیا می دانید چطور باید تشخیص دهید کتی که پوشیده اید مناسب سایزتان است؟
یک راه حل ساده برای آزمایش وجود دارد که به راحتی متوجه می شوید کت برای تان مناسب است یا خیر؛ کنار دیوار بایستید، در حالت طبیعی سرشانه بدن به دیوار نمی رسد، درحالت مناسب وقتی کت پوشیده اید، کت در تماس جزیی با دیواراست، چنان چه سرشانه ها در تماس با دیوار جمع شود، کت برای تان بزرگ است و مناسب تان نیست.

۵-صبح ها برای آماده شدن از انتخاب کفش مناسب شروع کنید:
شاید این خلاف تصور خیلی ها باشد چرا که اول حاضر می شوند و هنگامی که می خواهند از درِ خانه خارج شوند، کفش را انتخاب می کنند. اما بدانید اولین مرحله برای حاضرشدن باید با این سوال شروع شود: امروز کجاها باید بروم، چه کفشی مناسب سِت امروز من است؟
آیا باید زیاد پیاده روی کنم؟ یا باید برای یک قرار کاری رسمی حاضر شوم؟ جواب این سوال ها ظاهر شما را تعیین می کند. ابتدا کفش مناسب آن را انتخاب کنید و سپس برحسب این که ظاهرتان رسمی است یا کژوال، پیراهن و شلوارتان را هماهنگ کنید.

۶-پیراهن و کفش ها باید باهم ست شوند
ست بودن به معنای هم رنگ بودن نیست؛ منظور هماهنگ بودن نوع استایل شماست واین بستگی به رسمی و غیررسمی بودن ظاهر شما دارد. خیلی بد است که کفش های آکسفورد یا رسمی مردانه را با تی شرت بپوشید. یا کفش های اسپرت پوشیده باشید در حالی که پیراهن و شلوار کلاسیک برتن دارید.

۷-خیال تان را راحت کنید و چرم صددرصد طبیعی بخرید:
اگر قرار است هر روز کیف چرمی تان همراه تان باشد، پیشنهاد می کنیم کمی بیشتر هزینه کنید و محصول صددرصد چرمی بخرید. مطمئنا برای خرید چرم طبیعی باید پول بیشتری خرج کنید، اما نگران نباشید چرا که در طول زمان خرید با کیفیت تر هرچند گران تر هم باشد، می تواند حتی مقرون به صرفه باشد.

۸-کیف پول را در جیب پشتی شلوارتان نگذارید:
این عادت بسیار بدی است که متاسفانه بیشتر آقایان دچارش هستند. جدا از تمام نکاتی که کیف پول وزن جیب پشتی را زیاد می کند و ظاهر جیب را بعد از مدتی از ریخت می اندازد، در هنگام نشستن کیف پول و احتمالا کارت های اعتباری تان خم می شوند و ظاهر آن ها هم خراب خواهد شد.
با این حال مهم ترین آسیب را به ستون فقرات تان می زنید. تحقیقات نشان داده است در هنگام نشستن چنان چه کیف پول در جیب پشتی شلوار باشد به خاطر حجم کیف پول، باسن و لگن کمی کج می شوند و در نتیجه به ستون فقرات فشار می آید.
این موضوع به تدریج می تواند عامل کمر درد شود. پس این تهدید را جدی بگیرید و کیف پول تان را در جیب پشت نگذارید. اگر این سوال برای تان پیش آمده که: پس چه کار کنیم؟ کیف های دستی و یا جیب کت می توانند جایگزین های مناسبی برای قرار دادن کیف پول باشند.

۹-برای این که عمر کفش های چرمی تان بیشتر باشد، آن ها را واکس بزنید:
واکس زدن علاوه بر این که باعث می شود ظاهر کفش ها تمیز باشد -و ضمنا می دانیم که یک آقای خوش استایل را باید از واکس کفش هایش شناخت-، برای نگه داری کردن از کفش های چرمی لازم است. چرم از پوست حیوان تهیه می شود و پوست هم احتمال خشک شدن و شکسته شدن دارد به ویژه در فصل سرد که جنس چرم زودتر هم خشک می شود و در نتیجه فاصله ی زمانی واکس زدن متناسب با میزان استفاده شما از کفش، کمتر می شود. واکس زدن کفش ها را نرم می کند فقط باید برای درست واکس زدن به نکاتی توجه کرد:
ابتدا توسط پارچه ی خشکی گرد و خاک اضافه را پاک کنید و مطئن شوید سطح کفش تمیز است.
توسط فرچه یا ابر نرمی واکس را به صورت مورب به کفش تان بزنید تا بهتر جذب شود.
بهتر است حداقل به اندازی یک روز کفشی را که واکس زده اید را نپوشید و صبر کنید تا واکس خوب جذب شده و نرمی آن متعادل تر شود.

۱۰-بگذارید کفش های تان کمی نفس بکشند:
مداوم پوشیدن کفش های چرمی باعث خسته شدن چرم و کم شدن عمرش می شوند. بهتر است هرازگاهی کفش های تان را عوض کنید و به آن ها استراحت بدهید. این فاصله، زمان مناسبی برای واکس زدن است و خوب است هرگاه چند روزی کفش را پا نمی کنید از قالب کفش هم استفاده کنید. با این کار عمر کفش های تان بیشتر خواهد شد.

۱۱-مدل موهای تان باید به صورت تان بیاید:
این که الان چه مدل مویی مد شده، به اندازه ی این که چه مدل مویی مناسب شماست، اهمیت ندارد. مد روز بودن خوب است به شرطی که آن مد متناسب شما باشد. پس فرم صورت تان را بشناسید و بدانید چه مدل هایی متناسب صورت شماست. اگر صورت تان گرد است، مدلی برای شما بهتر است که گردی صورت را بشکند و اگر استخوانی ست -که خوش به حال تان! البته اگر بیش از حد استخوانی و لاغر نباشید- به خاطر فرم مطلوبی که صورت تان دارد، آرایشگرهای ماهر خودشان بهترین پیشنهاد را به شما می دهند.

۱۲-این ۴ گام را برای اصلاح عالی صورت دنبال کنید:
همیشه ابتدا دوش بگیرید؛ آب و بخار تا حد زیادی موهای ریش را نرم و از طرفی منافذ پوست را هم باز می کند. همچنین با این کار سلول های مرده از سطح پوست جمع می شود.
آب اضافه را خشک کنید و قبل از اصلاح از لوسیون های مخصوص اصلاح استفاده کنید؛ با این کار موهای ریش انعطاف پذیر می شوند و به راحتی می توان آن ها را تراشید.
۵ دقیقه زمان دارید تا ریش تان را بتراشید؛ اگر بیشتر از این طول بکشد، موهای ریش خشک می شوند. ریش باید قبل از خشک شدن تراشیده شود. نکته بسیار مهم در هنگام تراشیدن موها این است که دقت کنید تیغ را درجهت رویش موهای بکشید تا به پوست تان آسیب نزند و بعد از اصلاح پوست تان نرم باشد.
از لوسیون بعد از اصلاح استفاده کنید؛ این فوت آخر کوزه گری است که باعث می شود بعد از اصلاح پوست صورت تان صاف و براق به نظر برسد. بهتر است از لوسیون های بدون الکل استفاده کنید. لوسیون بعد از اصلاح کمک می کند رطوبت پوست حفظ شود و از طرفی با چربی مطلوبش پوست تان را نرم هم می کند.

۱۳-شستن فقط ۳بار در هفته برای موهای سر کافی  است:
بیشتر متخصصان مو معتقدند که دو تا سه روز در میان شستن موهای سر زمان مطلوبی است. استفاده کردن هر روز از شامپوها می تواند سلامت موها را به خطر بیندازد و به خاطر ترکیبات شیمیایی باعث آسیب زدن به موها شوند. البته رعایت این نکته بستگی به فصل و جنس پوست و موی افراد هم دارد؛ برای موهای چرب، یا روزهایی که تعرق زیاد است، شست وشوی یک روز در میان هم مناسب است.

۱۴-امتیازهای کیف های شست وشو را دریابید:
کیف های شست وشو یکی از بهترین وسایل برای شست وشوی بخش های کوچک لباس از جمله جوراب های آقایان است. جوراب ها معمولا مشکل گم شدن و لنگه به لنگه شدن شان دارند. این کیف ها از پارچه های نازک درست می شوند و در حین شست وشو جلوی نفوذ آب و شوینده ها را نمی گیرند. به این ترتیب خیال تان راحت خواهد بود که لباس زیر و جوراب ها و… به خوبی محافظت می شوند.

۱۵-از کرم های ضدآفتاب غافل نشوید:
کرم های ضدآفتاب وظیفه ای بیش از جلوگیری کردن از آفتاب سوختگی دارند. پوشاندن پوست توسط کرم های ضد آفتاب از نفوذ اشعه ی UV به پوست جلوگیری می کند. اشعه ای که می تواند علاوه بر عوارضی که به بافت و سلامت ظاهری با ایجاد لکه های تیره می زند، آسیب جدی به پوست تان وارد کند. این صدمه با ایجاد چروک و از بین بردن کلاژن پوست، باعث پیری زودرس پوست می شود. پس کرم ضد آفتاب را جزوی اساسی از اصول بهداشتی تان بدانید.

۱۶-می دانید زمان مناسب شستن صورت تان چه زمانی است؟
خوش بینانه، هر روز صورت تان رامی شویید، اما آیا این شست وشو کافی ست؟
به طور طبیعی پوست صورت را باید هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید و حداقل یک بار شب قبل از این که بخوابید بشویید. رسیدگی به سلامتی پوست ربطی به جنسیت ندارد و کاری زنانه نیست. توصیه می کنیم قبل از خواب از کرم های مرطوب کننده ی پوست استفاده کنید تا رطوبتی که پوست تان در طول روز از دست داده جبران شود. خواهید دید که این کار چقدر در شادابی چهره ی شما تاثیر دارد.
۱۷-آیا از مام و اسپری های ضد تعرق به خوبی استفاده می کنید؟
بهترین زمان استفاده از مام های ضدتعرق شب است. برای اینکه مواد بهتر جذب پوست بشوند و روی غدد تاثیر بگذارند مدتی طول می کشد. با این کار شما زمان جادویی را صرف کرده و روز بعد تعرق کمتری خواهید داشت. بعد از آن می توانید از اسپری های خوشبوکننده که ۲۴ تا ۴۸ ساعت قدرت ماندگاری دارند استفاده کنید.

۱۸-می دانید چطور باید پف زیر چشم ناشی از کم خوابی را از بین ببرید؟
کرم های مخصوص از بین بردن پف زیر چشم برای شماست؛ پس از آن استفاده کنید. کرم های دور چشم انواع مختلفی دارند: از بین برنده های تیرگی دور چشم، از بین برنده های چین و چروک های دور چشم و از بین برنده های پف دور چشم انواعی از کرم های دور چشم هستند. انتخاب هرکدام از آن ها بستگی به وضعیت پوست دور چشم تان دارد .می توانید برای انتخاب بهترین گزینه از متخصص پوست هم راهنمایی بگیرید.

۱۹- لباس های تان را برای خشک شدن در هوای آزاد پهن کنید:
تا جایی که زمان دارید اجازه بدهید لباس ها در فضای آزاد و دمای طبیعی خشک شوند. دما و محیط ماشین های خشک کن به بافت لباس آسیب می زنند و درنتیجه دوام لباس ها کمتر خواهد شد. به طوری که باعث پوسیدگی زودتر لباس ها می شوند. پس کمی زحمت به خودتان بدهید و لباس های تان را در فضای آزاد پهن کنید.

۲۰-حداقل ماهی یک بار سلمانی بروید:
ماهی یک بار سلمانی رفتن حداقل زمانی است که باید صرف داشتن موهای مرتب کنید. البته چنان چه موهای تان کوتاه است زودتر باید به سلمانی بروید. اما اگر موهای بلند دارید می توانید یک ماه صبر کنید و به خود زحمت سلمانی رفتن ندهید!

 

منبع: charechi.com

بازدید کلی 9 , بازدید امروز 1
طرز تهیه راویولی کدو سبز
تماشا کنید: ویدیویی جالب از آموزش زبان اسپانیایی پنه لوپه کروز به الن

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *